28. Kapitola: Pýcha

22. srpna 2010 v 11:35 | Annie-chan |  | Havran, stín a plamen
Ach ano, Annie-chan je zpátky! Včera se vrátila ze své dovolené a hned se jako naprosto počítačový cvok vrhla k počítači. S několika novými inspiracemi, nápady a hlavně odhodláním, že Shugo Chara! Doki přeložím ještě do konce tohoto roku. Zajímalo by mě, jestli to dám - už mám přeloženou 61., ale nemám ty titule, do kterých to můžu přečasovat, takže... nevím, jak dlouho ještě budu muset čekat. Uvidíme.
Užijte si dnešní kapitolu!

useless-fire.blog.cz
useless-fire.blog.cz

"Není to tak, jak si myslíte," vzdychla majorka Veronica a sklopila oči. Na Eda to působilo jako ukázání viny, takže se ještě víc zamračil.
Undersoon byl v tu chvíli skoro zničen. Někteří hasili menší požáry, někteří odklízeli trosky z Náměstí nebo kanceláři, někteří ošetřovali zraněné a někteří plakali nad mrtvými. Přičemž uprostřed náměstí stáli oni - plukovník Courtney s neurčitým výrazem hleděl do neznáma, Edward svým vražedným pohledem propaloval majorku, Hannah nervózně těkala očima z jednoho na druhového a samotná majorka nyní stála proti nim s pocitem viny.
"Tak jak to tedy je?" nadzdvihl Edward obočí.
"To vy jste sem přivedla tu čarodějku, věděla jste, že je to ona! A teď je to tady celý v troskách!"
"Vypadala jako malá, neškodná holčička, Ede," zamumlala na odpověď Hannah, Ed jí ale nevnímal. Soustředil se jen na majorku.
"Opravdu jsem nevěděla, že je to čarodějka," řekla konečně něco majorka. "přivedla jsem jí sem kvůli výslechům."
"Tak jako tak," začal znovu Ed a v jeho hlase byl slyšet čím dál větší vztek. "porazila jste Sloth asi tak stejně rychle jako tady pan Vůdce. Co to má znamenat? Jak to, že jste teda majorka?"
"Kdybych byla čarodějnice, nezabíjela bych vlastní družku, nemyslíš?" Vzdychla majorka. Edovi se v očích zablýsklo. "Důvod mohl být jakýkoliv. Třeba vám to poručila ta Pandora, ta vaše velitelka, která-"
"Tak už dost, Edwarde," promluvil tentokrát plukovník. "tohle je absurdní. Majorka nemůže být s démony."
"A jak si můžete být tak jistý? Vy sám jste jí ani neviděl bojovat, vlastně jste nemohl, protože z bojiště vždycky utečete jako vyděšenej králík, ale to je jedno," odpálkoval ho Ed a plukovník poněkud zrudl. Hannah se plácla do čela.
"Nejsem čarodějnice, musíte mi věřit… ale taky netvrdím, že s démony nejsem nějak spřízněná," řekla zničehonic majorka a všichni ostatní ztuhli. Plukovníkova tvář nabrala původní barvu, ale jinak moc překvapeně nevypadal. Jakoby to věděl. Hannah sebou naproti tomu vyděšeně cukla - celou dobu věřila, že majorka do toho nijak zapletená není a ona to teď přizná?! A i kdyby… Hannah měla majorku ráda a byla ochotna uvěřit všemu, co řekne. Jen aby tahle hrozná hádka skončila.
Za to Edward už teď začal přemýšlet o tom, co pěkného jim zase nakecá. Nevěřil už ničemu a nikomu - mohlo to být k užitku, nedůvěra ke všemu ale také často všechno zbrzďuje. Na to Ed ovšem nepomyslel a přemítal dál, co je majorka zač.
"Když mě přijali do Undersoonu, už jsem nebyla ta patnáctiletá holka, bez životního cíle a smyslu života," začala majorka. "všechno se totiž změnilo, když na mou rodinu zaútočila čarodějnice. Nejčastěji rodiny přepadávají vlkodlaci nebo upíři, ale já spatřila to nejhorší… jmenovala se Pride, ovšem představila se jako ´ta nejvyšší´."
Majorka vzdychla - vypadalo to, že ty vzpomínky jí nedělají dobře.
"Byl to ten druhý ze dvou případů, kdy se stalo, že se čarodějka podělila s člověkem o svou krev. V mých žilách nyní koluje krev démonů, černá krev, a já jí v některých okamžicích jsem schopna využívat. Dodá mi neuvěřitelnou sílu a energii, ovšem když si nedám pozor, může ovládnout mé tělo."
Hannah si s hrůzou uvědomila, že jí se stalo prakticky to samé. Čistokrevný upír jí naopak ale krev vysál a v její mysli se usídlila část jeho já, která se ztotožnila s jejím - to, díky čemu v některých okamžicích obdržela tak ohromnou sílu, bylo právě její druhé já. To, které jí učilo hrát na klavír. Ale teď pochopila, že je to tak, jak majorka říkala - pokud se mu moc poddá, pokud si nedá pozor, může jí ovládnout. Je to nebezpečné. Už tu sílu nikdy nesmí použít.
Nikdy.
"Mohla jsem být s touto silou až na postu generálplukovnice, ovšem já jsem to odmítla. Bojím se tu sílu využívat, a kdybych měla tak vysokou hodnost, musela bych to dělat neustále," vzdychla majorka. "jenže ten druhý se toho nebojí. Nebojí se, že prohraje se svým alter egem. Vůdce je přeci jenom sebejistý."
Tahle slova způsobila, že Hannah i Ed skoro hrůzou vyjekli. Ed té povídačce o tom, že jí napadla čarodějka, začínal i trošku věřit, a tohle ho definitivně ujistilo, že je to pravda. Ihned se mu totiž v mysli objevila slova Gluttony: "Váš Vůdce je jedním z nás. Je to démon."
A také s tím perfektně seděl ten minipříběh, co jim kdysi vyprávěl plukovník Courtney. Všechno to perfektně pasovalo.
"Já už jsem vám ale říkal, že Vůdce je taky démonem," poznamenal plukovník, trošku zaskočený jejich reakcí.
"Ale neřekl jste nám, že mu ta Envy dala svou krev," zasyčel Edward podrážděně, Hannah už se ale zatvářila trošku chápavěji.
"To znamená, že Vůdce je ale jenom na půl démon, ne?"
"Jak na půl démon?" nadzdvihl plukovník obočí.
"No, má své dvě poloviny: to své démonské já využívá jen v případech nouze nebo boje, ale tělo ovládá ta liská stránka. To znamená, že není definitivní démon."
Ve skutečnosti Hannah nechtěla osvětlit skutečnost rasy vůdce a majorky, chtěla ukonejšit sebe. Protože v tom případě by byla také démon a to si ona odmítala připustit.
Vždycky chtěla být normální a takovéhle… věci… se jí nikdy neměly stát.
To by ovšem nikdy neměla přijít do Undersoonu.

Tři dívky stáli v londýnském metru ve stanici Old Street a nervózně se rozhlížely.
"Říkala, že je to tady, no ne? Tak kde je ten zatracenej vchod?" procedila mezi zuby mírně naštvaná dívka s dlouhými bílými vlasy a poněkud temnýma rudýma očima.
Čarodějnice jménem Wrath.
"Říkala, že Undersoonští se tu musejí nějak prokázat," odvětila Envy s klidným, až lhostejným výrazem a civěla do stěny. V jejích prázdných očích nebyl ani náznak nějakých citů a její vlasy jí na hlavě zběsile létaly sem tam.
"Je to jednoduché," pronesla Greed s úsměvem na tváři. "prostě počkáme na Pride."
"A vy máte štěstí, že tu někdo z Undersoonu není, jinak by o vás už hned věděli a zlikvidovali vás," ozvalo se najednou za nimi. Všechny tři se s trhnutím otočily a spatřily tam jí - postava zahalená v kápi nebyla vůbec vidět, všechny tři ale poznaly, že v kápi se opět schovává stín. Pride má nejspíš napilno.
"Zase jsi nemohla přijít osobně? Co se děje, sestřičko?" vzdychla zarmouceně Greed.
"Už pomalu začínají něco tušit. Nemůžu se jen tak vytratit," odsekl stín a zašmátral v kapse svého dlouhého kabátu. Všechny tři se tam zvědavě podívaly a zatvářily se udiveně, když spatřily to, co vytáhl.
Klíč.
"Na co to má být?" zeptala se Wrath, ovšem již nedostala odpověď. Viděla ji na vlastní oči.
Stín totiž klíč položil na zem a podlaha se najednou jakoby rozvlnila - tři čarodějky ve svém životě viděly mnoho, ale nikdy ne takové důmyslné zařízení. Klíč byl přeci jenom otvorem k mnoha věcem, i k tajným vchodům v podlaze. V tom okamžiku se podlaha přestala vlnit a na místě se objevil otvor, ve kterém se začaly objevovat schody.
"Nikdy bych nevěřila, že zrovna Undersoon svůj vchod vymyslí takhle," zavrtěla nevěřícně hlavou Greed, když už se před nimi objevilo celé schodiště.
"Já bych zase nevěřila, že vchod do Undersoonu bude v londýnském metru," ušklíbla se Envy, to už ale zase promluvil stín.
"Máte křídy?"
"Samozřejmě," odvětili svorně všechny tři a už na nic nečekaly. Stín jim jednoduše připomněl jejich úkol, úlohu, kterou zde měly sehrát, a proto vykročily.
Ocitly se v absolutní temnotě, nic to s nimi ale neudělalo. Věděli, že jediný prudký pohyb může být nebezpečný; Undersoon tady určitě musí mít nějaké pasti pro nevítané návštěvníky. Proto asi deset minut scházely schody, tiše, ani jedna nepromluvila. Ozývalo se jen klepání bot o schody, a ozvěna tohoto zvuku se přenášela po celém schodišti.
Klap. Klap. Klap. Klap.
Zničehonic se ale před nimi objevilo světlo - stále se zvětšovalo. Čarodějky, i když v tu chvíli chtěly radostně vyběhnout vstříc tomu světlu a podívat se, co tam je, nic neudělaly. Jen pořád kráčely v tom samém tempu a v jejich obličeji se neobjevila ani známka nějakého vzrušení.
Pořád jenom ty samé otravné zvuky.
To už ale definitivně sešly schodiště a nenadálé světlo, které se neuvěřitelně zvětšilo, je skoro oslepilo. Ocitli se totiž v mohutné, již prosvětlené chodbě, kde svítilo pár zářivek a osvětlovalo spoustu dalších dveří.
Měly vyhráno. Proklouzly do Undersoonu.
"Nevěřila bych, že to bude tak jednoduché," zamumlala udiveně Greed.
"Ani tady nikdo není," přitakala Wrath.
"Nejsou tu žádní strážci kvůli Lust," odpověděl jen stín. "způsobila tu celkem pěkný rozruch a škody. My už jenom doděláme to, co bylo započato."
"Výborně," usmála se Envy. "nyní už můžeme zavolat dráčky, že?"
"Nejspíš ano, já se ale budu muset vrátit. Nezapomeňte, pokud mě spatříte v mé opravdové podobě, nedávejte na sobě nic znát. Moje reputace v Undersoonu se ještě může hodit," odvětil prostě stín a zničehonic zmizel. Čarodějky na to nic neřekly, jen si vytáhly ze svých kapes bílé křídy a začaly něco kreslit na stěny - podivné ornamenty, v nichž se nacházelo neidentifikovatelné písmo.
Přivolávací kruh.
Invaze může začít.
 


Komentáře

1 Kristen Kristen | Web | 22. srpna 2010 v 17:47 | Reagovat

Krásnej blog.. Budu se sem vracet.. :-)

2 Neliss Neliss | E-mail | Web | 23. srpna 2010 v 12:43 | Reagovat

Týýýjo, normálne ma Veronica na chvíľu zmiatla. Ale opäť si myslím, že je čarodejnica. Super diel. Teším sa na akciu.

3 Annie-chan Annie-chan | Web | 25. srpna 2010 v 22:45 | Reagovat

[2]: No, ono se to všechno odhalí až v druhé sérii, však uvidíš :D

4 alenka15987788 alenka15987788 | Web | 10. října 2010 v 17:02 | Reagovat

Ahojky, máš fakt pěkný blog

5 alenka15987788 alenka15987788 | Web | 14. října 2010 v 11:01 | Reagovat

Super článek, Díky.

6 alenka15987788 alenka15987788 | Web | 4. listopadu 2010 v 12:17 | Reagovat

Dobréé ^^

7 ucesy-pro-dlouhe-vlasy ucesy-pro-dlouhe-vlasy | Web | 5. dubna 2011 v 16:10 | Reagovat

nádherný... :)) ty máš úplně překrásnej blog.. ten desing je úžasnej, já nemám prostě slov ♥

8 hry-online-zdarma-superhry hry-online-zdarma-superhry | Web | 2. června 2011 v 10:52 | Reagovat

Chceš vyhrát Minibike, R/C model Ferrari, originální hru COD:Black Ops nebo MP4 přehrávač ? Koukni se na http://raketka.cz/soutez-c.-1 a zůčastni se letní soutěže raketka.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel