27. Kapitola: Vzdor krále

5. srpna 2010 v 20:52 | Annie-chan |  | Havran, stín a plamen
Bože, já už si myslela, že tuhle kapitolu nikdy nenapíšu! Vůbec mi nepřicházela slina!
Někdy je doopravdy lepší se donutit...

useless-fire.blog.cz
useless-fire.blog.cz

Vůdce stál s hlavou zdviženou naproti čarodějnici a držel jí za ruku, se kterou se chystala zaútočit. Ta se na něj dívala s až komicky znechuceným výrazem.
Zrádkyně.
Proč by měla být majorka zrádkyně? Proč jí tak nazvala zrovna ta čarodějnice? Čarodějnice? Edwardovi se strachem rozšířily zorničky. Je možné, že…
Zrádkyně.
Hannah to slovo stále znělo v uších. Majorka a zrádkyně? Hannah tomu nemohla uvěřit… přeci není možné, aby byla majorka zrádkyně! To nejde! Ne, vždyť jí kvůli tomu vlastně chtěla zabít… je možné, že…
…že majorka patřila k démonům? Nebo hůř, že majorka je také čarodějnice?
"Aha," usmála se Lust. "samotný Vůdce." Její rudé oči se jakoby zablýskly.
"Jak pak se máte, pane?"
Vůdce čarodějnici pustil a uskočil o pár metrů dál od ní. Věděl, že je nebezpečná soupeřka, a že navíc bude něco vědět o jeho minulosti…
"Plukovníku," oddechla si vzápětí majorka. "díky bohu." Lewis Courtney, který v tu chvíli stanul vedle ní, jen klidně odpověděl.
"Ještě se neradujte; čarodějnice stále žije."
Zrádkyně.
"Uvidíme, jaký bude boj s vámi, pane. Po vaší smrti si ale vyplním svou pomstu," ušklíbla se Lust. Její dětské tělo se přikrčilo, jako by bylo připravené vystartovat.
"Skulina ve vašich plánech - nezemřu," odsekl jen Vůdce a taktéž se přikrčil. V tu chvíli se čarodějnice rozběhla.
V jejích rukou se objevil záblesk, který okamžitě vyslala proti Vůdci - ten rychle uskočil stranou. Čarodějnice byla ovšem neuvěřitelně rychlá a okamžitě vyslala další blesky - kdyby Vůdce nebyl od ní dostatečně daleko, nejspíš by utrpěl těžká zranění. On s tímhle rychlým útokem ale počítal.
Nebo snad…
zrádce?
Rozběhl se proti ní s rozpřáhlou rukou jako jedinou zbraní. Čarodějnice se poněkud zalekla a opět po něm vystřelila své blesky, tentokrát ale nebyla pečlivá a blesky ho o pár metrů minuly. To už ale Vůdce stál naproti ní a vší silou se proti ní rozpřáhl pouhou rukou, ve které se však najednou začal objevovat záblesk. Oči Vůdce začaly oranžově zářit.
"Co se děje?" Vykřikla Hannah; rychlé manévry Vůdce a blesky čarodějnice zapříčinily, že Hannah ani Edward z tohoto zápasu zatím nic nepochytili. Byla to jen velmi krátká půlminuta…
"Vůdce… je záhadná osoba, ale silná," odvětil jen klidně plukovník a dál nic neřekl. Oba se tedy otočili na majorku a ta se jen nervózně usmála.
"Všechno bude dobré, Vůdce to zvládne."
"Skoro tak rychle, jako vy," zavrčel Edward. Hannah se na něj zaskočeně podívala. "Zneškodnila jste Sloth během minuty. Měla jste jen jediný škrábanec - navíc, doba vašeho souboje je asi tak shodná s dobou, kdy bojoval Vůdce, a to jste teprve majorka."
"Ede!" Zasyčela Hannah, aby ho umlčela, ve skutečnosti by s ním ale jen a jen přikyvovala - taktéž pojala… jistá podezření. Úsměv majorky zmizel z tváře. Avšak dřív, než stačila něco říct, se ozval hlasitý zvuk výbuchu.
Vůdce jedinou rychlou ranou prošel rukou hruď čarodějky. Jeho oči až zářily a Lust z pusy vyplivla krev.
"Ten, kdo tady zemře, jsi ty," zavrčel jen Vůdce a svou ruku sevřel do pěsti. Vzápětí se ozval ohromný výbuch, který dokonce i jeho smetl o několik metrů dál. Trošku to přehnal. Ale v takovém to boji to špatné není…
Když na své ruce spatřil čarodějky krev, pochopil, že je konec. A když spatřil zvětšující se krvavou louži a zvedající se prach, ujistilo ho to ještě víc. Tělo čarodějky nadobro mizelo z tohoto světa. Lust byla mrtvá.
A Undersoonská základna zničena k nepoznání.

Byla to obrovská jeskyně, do které přicházelo nyní mohutné světlo, a to z jediného východu. Ten se nacházel v jezeře, tudíž i jeskyně byla plná vody. Navíc se v ní kdysi těžil mramor - nyní už po bývalé základně zbyly jen rozpadlé dřevěné trámy a černé kamení, povalující se všude kolem.
Po jeskyni bylo plno mramorových sloupů, obrovských kusů hornin i skoro zničených schodů, které mezi sebou navzájem tvořili propasti. Jeskyně také byla plná tunelů, které vedly napříč horou. V kobkách byla často cítit krev.
I když byla jeskyně tak obrovská, poslední lidé, kteří se po ní procházeli, byli staří Římané. Nyní už se po ní neprocházeli lidé, ale démoni.
Na jednom ze sedmi obrovských mramorových sloupů klečela očividně znuděná žena s dlouhými, hnědými vlasy, bledou kůží a žlutýma očima. Na sobě měla japonské kimono a za ní byl položený dlouhý meč, nyní uložený v pochvě. Byla to čarodějka jménem Envy.
"Paní," řekla zničehonic. "jak dlouho ještě budeme čekat?"
"Dokud nedostaneme hlášení." Ozvalo se místností. Hlas to byl ženský, ale tajemný, záhadný, jakoby z jiného světa. Envy jen vzdychla.
"Už tu čekáme tři hodiny," zamumlala. "třeba se neukážou."
"Pride nikdy neporušila mé příkazy," ozval se znovu hlas. "na rozdíl od tebe."
V tom se v obrovském východu objevila malá postava - kvůli světlu jí viděla Envy jen černě, jako stín. Snažila se zaostřit, ale marně. Naopak postava čarodějku viděla sedící na mramorovém sloupu až moc dobře.
"Zdravím, Envy," pousmála se osoba a luskla prsty. Vzápětí se objevila na mramorovém sloupu vedle čarodějky v malém obláčku modrého kouře. Její dlouhý, černý plášť jen zavlál a její upnuté černé šaty sklouzly o pár centimetrů dolů. Ta dívka měla veselé, hravé hnědé oči, fialové vlasy stažené do culíku a v rukou měla malou, ale objemnou hůlku, na jejíž konec byla vsazená lebka.
"Ahoj, Greed," zamumlala jen Envy a vzdychla. "už jsem myslela, že nikdo nepřijde."
"Omlouvám se, že jdu pozdě," pokývala hlavou čarodějka. "zdrželi mě letadla - řeknu ti, nedá se mezi nimi lítat! Ale když tady nikdo není, asi to nikomu vadit nebu-"
"Nebude?" Ozval se znovu ten hlas. Tentokrát v něm byla slyšet výhrůžka. Greed zbledla.
"Omlouvám se, paní Pandoro," řekla potichu. "už to víckrát neudělám."
V polovině její věty se na dalším sloupu objevilo podivné, černé světlo. Zablýsklo se a najednou se tam místo něj objevila černá postava - bez obličeje, oblečení nebo jakýchkoli rysů. Nevypadala nijak, a přesto to vypadalo, že žije. Greed i Envy se po ní ihned ohlédli a Envy jí také okamžitě poznala.
"Ale, ale," ušklíbla se. "to se Pride tak bojí, že k nám vyšle svůj stín?"
Černá postava se jen otočila za hlasem a zničehonic promluvila. Hlas to byl neidentifikovatelný, ani ženský, ani mužský - byl to hlas stínu. Ovšem stín musel někomu patřit, nebo ne?
"Nemám na vybranou. Odcestovat ze základny až do Itálie nemůžu," promluvila jen.
"Pride," promluvila okamžitě Pandora. "podej hlášení."
"Jistě, paní," přikývl stín. "Lust udělala to, co udělat měla. Undersoon dostal těžkou ránu pod pás a základna je teď skoro zničena. Další útok čekat nebudou,"
"Obzvlášť, když tam půjdeme všechny," řekla Greed. "to se ještě nestalo. Nikdy jsme moc dobře nespolupracovali."
"A teď se to nezmění," odsekla Envy. "nikdy s vámi nebudu spolu-"
"Teď nastane den, na který jsme všichni čekali po staletí," ozvala se znovu Pandora a Envy dokonale ignorovala. "konečně je Undersoon oslaben tak, abychom byli schopni provést útok. Je to tak, Pride?"
"Tentokrát ano, paní," odvětil stín. "navíc máme výhodu v podobě Envy. Kdyby nebylo té výhody, útok bychom nezvládly."
"Pride, kdy můžeme zaútočit?"
"Předpokládám, že ještě tento den, paní," ušklíbl se stín. "a omlouvám se. Díky mě je Lust mrtvá."
"Stejně se znovuzrodí, tak co," pokrčila rameny Greed.
"Ten nápad byl vynikající, vždyť to byl jen jeden obětní beránek za velkou výhru," přitakala i Envy.
"Pride, navedeš Greed, Envy a Wrath, která přijde, do Undersoonské základny. Dokončíte to, co je načato. Zničíte základnu Undersoonu a ukončíte tak náš odvěký… spor."
"Jistě, má paní," zahučely všechny tři naráz a na tváři všech se objevil spokojený úšklebek.
 


Komentáře

1 Hoshi-chama Hoshi-chama | Web | 8. srpna 2010 v 2:18 | Reagovat

Výborně :) Konečně jsem dočetla tuhle povídku do aktuálního dílu, a musím říct, že se ti povedla. Teda spíš tím psaním než dějem, jak jsi sama poznamenala. Je to vážně dost inspirované FMA, ale pořád hezké. Zvlášť se mi líbí Undersoon a la podzemní město. Možná -když budu mít záchvat neidentifikovatelné touhy něco nakreslit- bych ti ho mohla nakreslit. :-D

2 Neliss Neliss | E-mail | Web | 23. srpna 2010 v 12:15 | Reagovat

Zaujímavo sa to rozbieha. :) Som zvedavá, ako dopadne útok tých čarodejníc. Inak prepáč za neskoré dočítanie, nebol čas a chuť. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel