8. Kapitola: Zastírací manévr

30. května 2010 v 11:30 | Annie-chan |  ||| Princ úsvitu
Já vážně nevím, jak to dělám.
Mě tam ty vtipný části prostě lezou samy... a to jsem je tam původně neplánovala :D
Vím, přibývá to rychle, co?
useless-fire.blog.cz
useless-fire.blog.cz

Alphonse si prošlapoval už téměř spícím městem s neustále plačící Ellou uvnitř. Nejdřív jí chtěl koupit zmrzlinu, ale až pozdě ho napadlo, že teď to asi nepůjde. Je noc. Všechny obchody budou zavřené. Proto mířil do ubytovny. Za Winry. Přeci jenom, bráška je spolu s plukovníkem ve vězení - musí vymyslet plán, jak je odtamtud dostat. Navíc… co si o té situaci myslí Winry? Co když taky pláče…? Kéž by tady byl bráška… ten by si s tím dokázal poradit.
"Ello," zkusil na ní konejšivě promluvit. "nechceš už vylézt z toho brnění?"
"Možná." Odsekla jen dívenka uvnitř brnění a Al jen vzdychl.
"Musíš mít hlad! A žízeň! A určitě potřebuješ pohodlnou postel, aby ses vyspala…"
"Nic z toho nepotřebuju." Odvětila znovu Ella.
"No tak…" Vzdychl Al. Zbývalo už tedy jen jediné řešení, jak jí dostat ven, a to násilím.
Hmátl po své hlavě a sundal si jí. Dívka uvnitř udiveně vzhlédla vzhůru, k otevřené části. Al se však zničehonic předklonil a síla gravitace způsobila, že Ella začala padat z brnění ven. Nekřičela ani nevyváděla, protože to čekala; přesto vypadla z brnění celkem svévolně.
"Promiň." Omluvil se vzápětí Al. Ella jen bezmocně ležela na zemi, se zplihlými vlasy a mokrým obličejem. Rychle vstala, celkem v klidu a bez bolesti. Al jí udiveně a zároveň zvědavě pozoroval.
A v tu chvíli se to stalo.

Ticho už téměř spícího města nyní nerušilo téměř nic. Nyní byl totiž slyšet jen motor jedoucího auta, které jelo celkem vysokou rychlostí k jednomu z okrajů měst.
"Už nás nesledují, Ocelový," promluvil Roy Mustang, sedící na zadním sedadle, kterému Ed už asi půl hodiny drtil hrudník. "takže ze mě sundejte tu nohu!"
"A kam si mám podle Vás sednout?" Odsekl jen Ed a dál prokukoval prostřeleným zadním oknem, jestli je někdo nesleduje. Jak by taky ne, když před tou osudnou půl hodinou utekli z vězení.
"To je jedno, hlavně si dejte pryč tu nohu!" Dopálil se už Mustang a Edovu nohu ze svého břicha odstrčil takovou rychlostí, že se Ed rozplácl na Furyho břiše; ten jen zaskuhral.
"Plukovníku, kam máme zajet?" Vyrušil je z jejich "inteligentní" konverzace Falman, který zarputile prohlížel mapu.
"Zajeďte na severovýchod Centrálu," informoval je Mustang, a šlo to opravdu těžko, protože tentokrát se Ed namačkal za Furyho a Mustangovo záda a mačkal je k zemi. "bydlí tam většinou jen nezákonně přistěhovalí nebo chudí, ti se o politickou situaci moc nezajímají, tudíž by o nás neměli nic moc vědět. Navíc je tam klid."
"To je ještě tak dvacet minut cesty," řekl jim Havoc. "teď jsme kousek od severní brány."
"Výborně," přitakal Mustang. "tak si pospěšte."
Následující chvíli bylo ticho. Edward si prohlížel liduprázdné ulice, Mustang přemýšlel, Havoc se naplno věnoval řízení, Falman pečlivě zkoumal mapu a Fury nejspíš něco ve své mysli vymýšlel. A v tom Eda něco napadlo.
"Musím zajít za Alem." Řekl zničehonic. Mustang jen zakroutil hlavou.
"Nepřipadá v úvahu, Ocelový," zamítl to okamžitě. "je možné, že nás chytí armádní vojáci, a navíc-"
"To si myslíte, že by nás Al udal nebo co?!" Opáčil naštvaně Edward. Mustang se na něj podíval; a spatřil vskutku vzteklé a rozzuřené oči. Nic jiného se ale dělat nedalo, ať si Edward myslí, co chce…
"Prostě to nejde, Ocelový. Celý tenhle případ musíme vyřešit sami. Nikdo jiný se do toho zatahovat nebude. Mohl by nás prozradit, nebo někdo jiný, kdo nás uvidí." Ukončil tohle téma Mustang a Edward znechuceně odvrátil pohled. Měl chuť přít se dál, ale neudělal to; zřejmě v tom hodlal pokračovat později.
Mustang to viděl, ale nic neříkal. Přeci jenom se musí naučit, být chvíli bez bratra a zvládat bez něj obtížné situace. A to pro Eda momentálně bylo těžké, a proto byl tentokrát na Mustanga naštvaný více jak obvykle.

"Ello?" Al udiveně sledoval dívenku, jak se pomalu a s ledovým klidem zvedá. Ten pohyb mu v tu chvíli připadal tak nepřirozený. Ella v tom okamžiku stála k němu zády, hledíc někam do neznáma. A v tu chvíli se to stalo.
Rychle se otočila, vyběhla proti němu a vší silou vykopla pravou nohu. Al se toho pohybu zděsil na tolik, že síla úderu ho donutila poodejít o několik kroků vzad.
"Ello! Proč na mě úto-" Nestihl ani doříct větu a svou kovovou rukou se hned musel bránit další sérii kopanců z její strany.
"ELLO!" Křikl na ní tentokrát, ale ani toto zvolání jejího jména nepomohlo. Ella tentokrát nečekaně skočila dolů a podrazila Alovi nohy. Jeho brnění bylo mohutné a v těchhle situacích se špatně ovládalo, proto Al ihned spadl dolů a téměř mu odpadla pravá ruka - naštěstí se ale v tom kusu plechu udržela. Hned vyskočil a popošel o pár metrů dál, aby na něj hned nezaútočila.
Proč na něj však tak najednou vyjela? Nemohl tomu uvěřit… nikdo by jen kvůli vzteku-
A to si toho všiml. Její oči, normálně zbarvené do chladné modři, která byla pro něj tak nádhernou barvou, byly nyní zakalené, jakoby neviděla. Jako by byla slepá… ne, to není možné. Proč se tak najednou změnila? Má nějaké další já nebo co?! A proč na něj proboha útočí?!
V tu chvíli ale Ella chtěla zaútočit znovu. Přiběhla k němu a vzápětí ho oběhla, ale Alovi hned došlo, že mu chce tentokrát podrazit nohy zezadu a pak ho nějakým způsobem znehybnit. Proto udělal krok dál a její kopanec vyšel na prázdno - tedy ne tak úplně. Al chytil její nohu a snažil se jí přitáhnout k sobě. A opět - i když Ella vypadala jako křehoučká malá dívenka, opět projevila tu nesmírnou sílu, kterou se snažila vyprostit, tu nesmírnou sílu, kterou v ten okamžik vůbec nechápal, kde jí vzala. Naneštěstí se mu vysmekla a uskočila o pár metrů dál. Opět stáli, hledící každý do očí svého soupeře. Al ale pořád nemohl uvěřit, že se děje to, co se děje…
"Ello, co se to s tebou najednou stalo?! Proč na mě útočíš? Vzpamatuj se, prosím! Za to určitě můžou nějací zloduši…homunkulové…chiméry… nebo ten proklatej princ, já už nevím!" Křikl na ní. Už pomalu nevěděl, co říkal; chtěl jí jen za každou cenu zpátky. Klidně, ať se na něj zlobí, klidně, ať ho z duše nenávidí, ale tuhle bezduchou útočnici tady namísto Elly mít nemůže! Ale… znamená snad tohle, že takhle jednala před tím, než ztratila vzpomínky? Než se probudila na té silnici a nevěděla nic o své maličkosti?
"Princ… říkáš…" Zamumlala zničehonic Ella a její zorničky se strachem rozšířily.
"Princ…" Znovu jeho jméno zamumlala, pak se ale její oči začaly zavírat. Ale ještě dřív, než se to stalo, v nich Al spatřil náznak… té staré Elly?
Vypadalo to, že v tu chvíli ztratila vědomí. Začala padat k zemi. Al neváhal, rozběhl se k ní a chytil jí. Díval se přímo do její nevinné tváře, stále mokré od slz, ale nyní trošku vysušené od boje. Na její zplihlé, poněkud nedbale učesané vlasy. Na její zavřené oči, které byly ještě před chvílí plné lhostejnosti… co bylo zač, tohle její já?! Musí jí rychle donést na ubytovnu, uložit ji, možná jí třeba i nějak ošetřit nebo tak - a hned ráno se jí na to zeptat…

Auto, jedoucí neuvěřitelnou rychlostí po Centrálu, by asi nápadné v této noci bylo. Ovšem v této smradlavé, zatuchlé čtvrti, kde se denně děly rvačky a byl z ní slyšet křik, to divné nebylo. Auto projelo kolem dvou žen v poněkud přiléhavém oblečku, které se těmto mužům nabízely; Mustang blesku rychle zareagoval a kopl do Havocova sedadla, čímž se poručík opět vrátil do reality a auto nabralo na rychlosti, kterou přitom, jak Havoc uviděl tyto dvě ženy, ztratilo. Dál tedy projížděly tou čtvrtí, přičemž Ed se neustále roztahoval po Mustangovi a Furym a ti dva se začali cítit poněkud… přimáčkle. Konečně ale Havoc zastavil u opuštěné budovy, kam už ani opuštění psi nechodili přenocovat. U opuštěné staré budovy, kde nic nedrželo pohromadě, pavučiny se nacházely téměř všude a navíc se mezi touto chudinou šířily zvěsti, že zde straší. Nyní to ale bylo jediné volné místo k přenocování, kde by je nikdo nepoznal.
"Stejně nedokážu spát," procedil mezi zuby Ed, když se nějak dostali z toho auta. "a vy určitě také ne, že, plukovníku?" Jistě, Ed byl stále naštvaný kvůli tomu, že nemohou podat hlášení Alovi.
"Nemůžeme se přes noc jen tak potulovat po Centrálu," řekl však Mustang. "potřebujeme se na ty další náročné dny vyspat. Havocu, Falmane, Fury - dělejte, jakoby se nic nestalo. Stále ale potají shromažďujte informace a snažte se mi každý den podat hlášení. Snažte se zjistit, kde je Riza Hawkeye - to je teď hlavní prioritou."
"Rozkaz!" Odsouhlasili příkaz Mustangovi podřízení a Edward se na Mustanga nasupeně podíval.
"Vy si poručnici hledat můžete a já ani za Alem nesmím?!"
"Tohle je ale rozdíl, Ocelový!" Odsekl už naštvaně Mustang. "A začněte už konečně brát v potaz to, že jsem plukovník, a chovejte se podle toho!"
"Teď jste vězeň na útěku, pane." Informoval ho Havoc, ovšem když po něm Mustang hodil svůj rozzuřený pohled, aneb zmlkni-nebo-budeš-uškvařen, zatvářil se jako to nejhodnější robátko.
"Dělejte si, co chcete, a já si budu v téhle situaci taky dělat, co budu chtít," dopálil se už i Ed. "půjdu za Alem a hotovo! Je to můj bratr a v téhle situaci by měl vědět, že jsem utekl z věze-"
"Už dost." Umlčel ho Mustang a řádně mu dlaní zacpal pusu. Ed vykulil oči a začal sebou mrskat, ovšem to ho Mustang chytil i za levou ruku a silně stiskl, čímž Eda výrazně oslabil.
"Rozchod." Řekl suše svým podřízeným a začal se spolu s Edem, kterého stále pevně držel, přemisťovat do oné budovy. Havoc, Fury a Falman za nimi však jen udiveně hleděli, dokud jim definitivně nezmizeli z dohledu.
"Ti nedožijí rána; pozabíjí se navzájem." Prohlásil po té chvíli Havoc a Fury i Falman souhlasně přikývli.
 


Komentáře

1 iXtreme'M. iXtreme'M. | Web | 30. května 2010 v 11:36 | Reagovat

Výborný vzhled!

2 Darky kiss --> Twoje Sbíí ^^ Darky kiss --> Twoje Sbíí ^^ | Web | 30. května 2010 v 17:32 | Reagovat

hustééé!! fakt píšeš nejako rýchlo :) .. a som zvedavá čo je to ta Ella zač, hmm :)

3 Luccile Luccile | E-mail | Web | 30. května 2010 v 17:56 | Reagovat

Jo, jo edxroy konflikty jsou super :o)

4 SimaHatake SimaHatake | Web | 31. května 2010 v 21:15 | Reagovat

waaa! tá posledná časť bola skvelá:) Neviem, kde sa v tebe bere toľký talent na písanie:) Fakt úžasná časť, ako stále, samozrejme:) Teším sa na pokračko... A fakt, súhlasím teda s Havocom xD :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel