6. Kapitola: Marná obhajoba

26. května 2010 v 18:25 | Annie-chan |  ||| Princ úsvitu
Podle mě celkem pěkná kapitola...
Uvidíme, jak se bude líbit vám ^^

useless-fire.blog.cz
useless-fire.blog.cz

Měla to být úplně bílá místnost, s oknem, kterým jsme mohli vidět to nádherné Centrální město a taky s přívodem vody, který funguje. Bylo tomu jinak.
Namísto toho byla místnost zatuchlá a vycházel z ní podivný smrad, stěny rozhodně bílé nebyly, spíš nažloutlé, omítka celá sloupaná… okno bylo také zašpiněné a nádherný Centrál rozhodně nebyl. Navíc, kapání vody ne a ne přestat. Přívod vody byl totiž také rozbitý. Vypadalo to, jako by byla ta voda všude - kapala z rohů, z vodovodního kohoutku, ze stropu a venku i z mraků. A v této místnosti se nyní nacházeli dva úplně rozdílní lidé, kteří se sem ovšem nejspíš dostali omylem - jedním z nich byl Ohnivý alchymista, který seděl na už tak dost rozvrzané lavičce jen ve své košili a kalhotách, protože jeho armádní uniformu mu sebraly. A druhým člověkem byl neustále chodící sem a tam Edward Elric, Kovový alchymista, který se díky své horkokrevné povaze nemohl smířit s tím, co se stalo. Přeci jenom, obvinili ho z toho, že napomáhal trestnému činu, protože se s Mustangem utkal.
"Nemůžu tomu uvěřit," vyhrkl zničehonic Kovový. "co to bylo za oheň? Kdybyste to byl vy, proč byste to děla-"
"Nebyl jsem to já!" Prskl už tak dost naštvaný Ohnivec. "Nejdřív jsem luskl na Vás, ale vy jste uhnul a pak se z místa, kde jsem stál, objevil další oheň. Já to nebyl."
"Tímhle argumentem ale nikoho nepřesvědčíte, plukovníku! Měl jste na sobě rukavice, a jak jste sám řekl, oheň se objevil z místa, kde jste stál!"
"Protože to na mě nastražili." Odsekl Mustang a opřel se o tu nechutně špinavou stěnu.
"Kdo?" Nadzdvihl Edward obočí.
"Jeden z homunkulů, který se umí přeměňovat, si vzal podobu mojí podřízené. Nevím, kde je teď pravá Riza Hawkeye, a netuším, jestli v tom má prsty i princ. Rozhodně jsou ale vinni homunkulové."
"Jak můžete vědět, že ten homunkulus se přeměnil zrovna do poručnice?" Zeptal se ho udiveně Ed a ignoroval to, že mu na jeho rudý plášť začaly padat kapky vody ze stropu.
"Viděl jsem ho, jak se nahoře na tribuně přeměňuje z mojí podřízené do své pravé podoby. Nevíte, o jakého homunkula by mohlo jít?" Odvětil klidně Ohnivec.
"Envy. Envy se umí přeměňovat." Řekl Edward, ovšem jeho další otázku přerušilo zaskřípění dveří od jejich cely. Oba se tam udiveně podívali.
Do jejich cely vstoupil samotný Vůdce, King Bradley, a Mustangovo podřízená, Riza Hawkeye. Mustang ihned vstal a zasalutoval, Edward jen udiveně otevřel ústa.
"V-vůdce! Co vy tady děláte?" Vyhrkl udiveně. King Bradley se jen zamračil a dal si ruce za záda, tak, jak to vždycky dělával. Riza Hawkeye jen sklopila pohled, protože Mustang se jí upřeně podíval do očí. Možná se snažil zjistit, jestli je tohle už pravá poručnice.
"Přišel jsem s vámi domluvit soud, Kovový a Ohnivý alchymisto. Máte už něco na svou obhajobu?" Zeptal se jich King Bradley. Ed naštvaně zatnul pěsti.
"Na obhajobu? Vždyť jsme nic neudělali! Tedy aspoň já!" Křikl a Mustang se zatvářil nadmíru naštvaně.
"Ani já jsem nic nezpůsobil, pane," přitakal tedy hned. "oheň jsem neudělal já, objevil se na místě, kde jsem stál, zničehonic."
"To ovšem není možné, plukovníku," promluvila Riza Hawkeye. "každý viděl, že máte na sobě rukavice, kterými tvoříte oheň. A když tvrdíte, že se oheň objevil na místě, kde jste stál, jenom tím dosvědčujete svou vinu. Nikdo jiný v celém Amestrisu ohnivou alchymii neovládá." Mustang se zamračil. Teď už měl jistotu, že to poručnice není - Riza věděla o jeho cíli stát se Vůdcem, proto by také určitě věděla, že by nikdy na nynějšího Vůdce nezaútočil. Navíc ne v otevřeném davu lidí, aby zranil takový počet nevinných - to by udělal jen z příkazu. Věděl, že ona by věřila v jeho nevinnu, už kvůli tomu poutu, které mezi nimi bylo… ale takhle tuhle napodobeninu prozradit nemohl… kdo by mu jen kvůli takovéto vazbě uvěřil?
"Je mi líto, ale musím souhlasit." Přitakal i Vůdce. "Nikdo jiný v Amestrisu ohnivou alchymii neovládá, kromě Vás, Ohnivý alchymisto." Chvíli bylo ticho; když už tedy Vůdce pochopil, že nic jiného na svou obhajobu tihle dva nemají, opět se otočil.
"Soud se koná zítra v deset ráno. Vymyslete do té doby něco, čím se obhájíte," řekl jim. "jinak jdete do vězení. Na doživotí." Spolu s Rizou odešli z místnosti. Ed s Mustangem jen vykulili oči; to už ale Vůdce ani poručnice neviděli. Chvíli tam jen tak stáli, udivení a zaskočení tímto trestem - pak si však Ohnivec sedl a rukou si prohrábl vlasy.
"Vypadá to, že budeme sedět, Kovový."

Bohužel to vypadalo, že bude mít Mustang pravdu. Ať oba přemýšleli, jak mohli, na nic jiného nepřišli. V noci skoro nespali, tedy až na Eda, kterému Roy udělal milostivě místo na lavičce, aby si lehl a odpočal. Jak ho tak viděl spokojeně pochrupovat, napadlo ho, proč ho do téhle armádní honičky vůbec zatáhl. Pokud budou opravdu zavřeni… je jeho povinností dostat se z toho a najít pravdivého viníka. Ovšem stále si nebyl jistý - i princ, nebo jen homunkulové?
Druhý den byli časně ráno odvedeni do soudní místnosti. Byl to ten sál, kde se měli dohodnout o míru princ a Vůdce, ovšem kvůli tomuto soudu byla tato událost odložena. Stejně to ale byl případ, vidět toho oblíbeného Edwarda Elrica a sympatického plukovníka Mustanga u soudu kvůli pokusu o vraždu. Mustang si poté, co je armádní důstojníci přivedli do místnosti, sedl na jednu z těch křivých laviček; Ed naopak zůstal stát, protože on byl obhájce. V místnosti moc lidí nebylo, byl tam jen Vůdce, Riza Hawkeye, pár armádních důstojníků - a v publiku seděl Alphonse, přičemž Ella, která byla v něm, s ním odmítala mluvit, major Armstrong a Falman, který tohle musel sledovat kvůli své armádní povinnosti archivovat záznamy ze soudů. Soud započal.
"Ohnivý alchymista, plukovník Roy Mustang a Kovový alchymista Edward Elric jsou obviněni z pokusu o vraždu prince z Aerugo a mě, Vůdce Kinga Bradleyho, jelikož jsem chránil prince vlastním tělem." Začal mluvit Vůdce, protože ten jakožto hlava tohoto vojenského státu předsedal i soudu. Roy s Edem byli v tu chvíli zaskočeni, protože podle všeho se pokus o vraždu týkal jen prince. A teď i Vůdce?!
"Prosím obhájce, Edwarda Elrica, aby promluvil." Ed odhodlaně přikývl a během pěti minut ze sebe dostal vše, na čem se s Mustangem dohodli - že on sám viděl, jak se tam oheň objevil zničehonic, že ho nezapříčinil, a že je možné, že v tom mají prsty nějací jiní gangsteři nebo podobně. Homunkuly přede všemi zmínit nemohl. Ovšem moc přesvědčivě to neznělo, aspoň po následujícím usvědčení Rizy Hawkeye.
"Není možné, aby něco z těchhle argumentů byla pravda. Vím, jakožto dcera plukovníkova učitele, že nikdo jiný než on ohnivou alchymii v zemi neovládá. Navíc, měl na sobě své ohnivé rukavice," řekla a zvedla je z pultu - bílé, nepoškozené rukavice s nakresleným transmutačním kruhem. "a i když tvrdí, že se to na místě objevilo zničehonic, prakticky to tedy není možné. Proto je jasné, že za tento pokus o vraždu může plukovník Roy Mustang a Edward Elric, jelikož s utkáním souhlasil a tudíž mu byl nápomocen."
V tu chvíli byl konec. Porota, která se soudu zúčastnila, většinou hlasovala pro řeč Rizy než Eda. A proto také Vůdcovo rozhodnutí bylo takové, jaké bylo. Třikrát hlasitě zaklepal soudcovským kladivem o stůl a promluvil: "Edward Elric a Roy Mustang byli usvědčeni z pokusu o vraždu. Odveďte je do vězení - zítra budou převedeni do hlavního vězení, kde stráví zbytek svého života." Ed vytřeštil oči a Mustang se zamračil. Armádní důstojníci se k nim však hned nachomýtli a začali je vést ven z místnosti - už nebylo útěku.
"NE!" Křikl Al a chtěl se vydat bráškovi na pomoc, major ho ale zastavil. I Ed sebou mlel, co nejvíc mohl, ovšem plukovník jen odevzdaně šel s důstojníky. Riza Hawkeye, neboli Envy, se spokojeně usmála a srovnala si papíry; porota se začala pomalu rozcházet a i Falman se pomalu zvedal. A také věděl, co ještě dneska musí udělat…
 


Komentáře

1 Wicky Envy Leviathan Wicky Envy Leviathan | Web | 26. května 2010 v 19:38 | Reagovat

*q* Whoaaaaaaaa~ super-ultra-total-mega-sugoiizna poviedka XDDDD Lol,som zvedava jak to dopadne XDDD Doživotie XDD pekne ^^

2 Darky kiss --> Twoje Sbíí ^^ Darky kiss --> Twoje Sbíí ^^ | Web | 26. května 2010 v 21:04 | Reagovat

oooo O.o drsnééé!! tak to som zvedavá na pokráčko :)

3 Iw Yuu Iw Yuu | Web | 27. května 2010 v 16:41 | Reagovat

Premena zo skutočnej podoby do "poručnice" ? Ak by bolo možné takto sa premeniť,bolo by skvelé mať takého schopnosti :)
Nemám rada také "nepríjemné" záležitosti a opletačky,keď proste nemôžeš dokázať svoju nevinu resp. vinu,vzhľadom k situácii.Býva to dosť komplikované všetko,snáď sa to vysvetlí :)
Hm...tak ako vidím,zrejme nie.Neuvážili ani slovo "mladej slečny" svedčiacej v ich prospech,všetko vyšlo nanivoč...
A čo ďalej...?
♥♥♥

4 Kaiya, Yuki a Rai ♥SBéééééčko:D♥ Kaiya, Yuki a Rai ♥SBéééééčko:D♥ | Web | 27. května 2010 v 16:53 | Reagovat

fííha, máš pravdu, super diel:DDD rýchlo daj pokračovanie, už ho chcemeee:DDD som zvedavá, ako to bude s tým väzením. Predpokladám, že Roy a Ed ho zrovnajú zo zemou xDDD

5 Luccile Luccile | E-mail | Web | 28. května 2010 v 19:34 | Reagovat

Úžasné!
Jen by mě zajímalo, jak si ti dva v tom vězení snesou :o)

6 Luccile Luccile | E-mail | Web | 28. května 2010 v 19:36 | Reagovat

Jen jsem si vzpoměla - nebyly v rubrice FMA ještě dvě další povídky? (Ty jsem měla rozečtený a teď jsou pryč :o(  )

7 SimaHatake SimaHatake | Web | 31. května 2010 v 20:43 | Reagovat

wau! tak toto *-* dokonalá kapča, hneď idem na ďalšiu... tak som zvedavá ako to s Edom a Royom dopadne... fakt úžasná kapitolka, ako obyčajne:) Ten Envy je teda fakt sviňa! grr...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel