5. Kapitola: Kov proti plamenu

21. května 2010 v 14:14 | Annie-chan |  ||| Princ úsvitu
Přichází zvrat.
Z vidiny nového auta rychle sešlo, co, Ede?
(pochopíte, když přečtete ^^)

useless-fire.blog.cz

useless-fire.blog.cz
"Cože? To si ze mě děláte snad srandu!" Vykulil Ed oči na nervózně tvářícího se plukovníka. Stáli za pódiem, kde se normálně měl připravovat na zápas, jenže před pěti minutami byla prohlášena změna programu. A tu teď právě Roy Mustang vysvětloval Kovovému.
"Já jsem si to nevybral, Ocelový," vzdychl Mustang. "vyžádala si to vyšší moc."
"Myslíte toho pošahaného prince?" Nadzdvihl Edward obočí. Ohnivec přikývl, i když by se normálně ohradil, že by takhle vyšší moci říkat neměl. Teď si ovšem myslel to samé, ba i něco horšího.
"Takže, jestli to dobře chápu," prohlásila zničehonic Winry, která jejich rozhovoru zatím jen nečinně přihlížela. "utkáte se v souboji? A ten, kdo vyhraje, tak-"
"To je pravda, na tom jsme se ještě nedohodli, plukovníku. Co dostane ten, kdo vyhraje?" Zeptal se ihned Ed.
"Proč by měl vítěz něco dostávat? Taková stupidní pravidla tady neplatí, Ocelový." Zakroutil očima Mustang a chtěl odejít ke schodům, po kterých měl vyjít na pódium, ovšem Ocelový prcek je přeci jenom znám svou neodbytnou dotěrností.
"Takže plukovníček se bojí?" Řekl a potutelně se usmál. "Páni, tak to jsem netušil, že se Ohnivý alchymista bojí souboje s mladším alchymistou! Asi ví, že je Edward Elric hezčí a silnější…"
"Nechte toho, Ocelový! Jestli vážně tolik chcete sázku, dobrá, máte ji mít! Když vyhraju já, začnete nosit uniformu vojáka, rozumíte?!" Řekl naštvaně. Ed zbledl, ale dál pokračoval.
"A když vyhraju já, půjčíte mi svoje auto."
"Na co chcete moje auto?!"
"To je moje věc!"
"Ani nemáte řidi-" Mustang ani nestihl doříct svou větu, protože Armstrong znovu začal mluvit. Tentokrát pro ně osudnou řeč.
"Výborně, můžeme přejít k novému plánu, který jsme si nachystali pro dnešní den!" Zakřičel na celý stadion.
"Novému… plánu?" Podivil se Al a Ella zpozorněla. I Mustangovi podřízení čekali, co se bude dít, zvlášť když viděli, jak Mustang sestupuje z paterního hlediště.
"Jelikož sám Aerugojský princ uznal, že Ocelový alchymista je schopen porazit všechny jeho stroje, vymysleli jsme pro vaši i naši zábavu náhradní plán." Po této větě se Mustang, stále stojící vedle Winry a Eda, trošku zamračil, protože to vymyslel ten ďábelský princ. OPĚT.
"Půjde o jeden z největších soubojů, souboj Ocelového a Ohnivého alchymisty!" Vykřikl Armstrong a dav ihned začal tleskat. Al ale překvapením až nadskočil; Bredovi vypadla nedojedená bageta z pusy, Falmen nevěřícně otevřel ústa dokořán, Fury si narovnal brýle a překvapeně na Armstronga hleděl - jen Havoc se usmíval; na tenhle souboj se těšil. Hawkeye nehnula ani brvou.
Edward s Mustangem se během pěti vteřin na pódium opravu vedrali. Edward vběhl z levého rohu, Mustang vešel z pravého. Tentokrát Ed cítil mnohem větší nervozitu než předtím - také cítil, jak mu po čele stéká pot. Ne, takhle to nepůjde - musí se uklidnit. Musí se uklidnit a hledat pozitiva - jistě, jistě! Příležitost jako tahle se už nikdy nevyskytne! Nikdy jindy nebude moct plukovníkovi pořádně namlátit! Jenom teď! A navíc, až bude mít jeho auto… pořádně mu ho nabarví a rozhodně mu změní sedadla, aby se mu to trošku vylepšilo… a nabourá ho. Nejlepší plán, který kdy vymyslel!
"Připravte se pořádně na tento souboj," prohlásil znovu Armstrong. Edward tleskl rukama a na svém automailu si udělal meč. Mustang si jen pořádně nasadil své rukavice.
"začínáme právě teď!" Vykřikl a měl co dělat, aby stihl utéct z pódia dřív, než ho zachvátí plukovníkovy plameny.
Edward uskočil doleva a nechal sežehnout už skoro seschlé trámy, které byly už tak dost poničené od jeho předchozích soubojů. Ty se okamžitě propadly a vytvořily tak mocnou díru.
"Plukovníku, kroťte se, nebo tu budete uklízet!" Zavřeštěl na něj Ed, ovšem to Mustang znovu luskl. Ed znovu uskočil, ale podlaha se pod náporem ohně znovu sesypala.
"Promiňte, Ocelový," odsekl Mustang. "jen to chci mít rychle za sebou."
"Vážně?" Nadzdvihl obočí Ed a hbitě uhnul dalším jeho plamenům - tleskl rukama a položil je na zem. To už ale Roy Mustang znovu luskl, Ed ovšem vytvořil ze země jakýsi most a tím plameny zarazil - na můstek vyskočil a rozběhl se proti Mustangovi, ten ale znovu vytvořil své plameny a tím můstek zničil. Ed ale stihnul vyskočit a svým ostřím na meči se pokusil zasáhnout Mustanga, který byl nyní pod ním. Ten však uhnul, a když Ed dopadl na zem a znovu se po něm rozmáchl, uhnul znova. Když se po něm Ed rozmáchl po třetí a Roy tentokrát uskočil, došlo Edovi až pozdě, že lusknout je vážně jednoduché.
Mustang vyslal své plameny proti Edovi, ten si jen stihl zakrýt tvář. Zničená zem a plameny ho odhodily pár metrů daleko a skončil s několika menšími modřinami.
"Měl byste se naučit víc dávat pozor." Ušklíbl se Mustang, ovšem to si ještě nevšiml, že Ed, ležící na zemi, má spojené ruce.
"Pche, to by se Vám líbilo!" Křikl a ruku položil na zem.
"Cože-" Roy ani nestihl doříct větu a musel zakašlat, protože Ocelový alchymií rozvířil prach a piliny, které dosud leželi na zemi, takže nebylo prakticky nic vidět. Chvíli Ohnivec jen tápal v temnotě, v tu chvíli ale spatřil Ocelového, jak z té tmy vyskočil… a v tu chvíli ho Ed pořádně svou pěstí praštil do tváří tak, že spadl na zem. Prach zmizel a tuto scénu spatřili i všichni diváci.
"Páni!" Zaradovala se Winry. I Al se spokojeně zasmál. Mustangovi podřízení však věděli, co bude následovat.
"Dobrý tah, Ocelový," řekl Roy a Ed uskočil o pár metrů dál. "ovšem ne výborný!" Ed překvapeně vykulil oči, když se Mustang rychle otočil a luskl. Z jeho rukou vyšly další plameny, a kdyby Ed neuskočil, byl by už dočista upálený a souboj by byl pro něj prohraný - a byl by mrtvý. Ovšem v ten okamžik se stalo ještě něco.
Pár vteřin po té, co Mustang luskl, se z místa, kde byl, vynořil další oheň. Nebylo by to však tím, že Roy luskl. Objevil se tam zničehonic. Proto se Mustang zatvářil zděšeně a i Ed udiveně otevřel ústa. Plameny mířily směrem nahoru, Ed se rychle skrčil, aby ho plameny nepřiškvařily. Jenže plameny zasáhly ještě něco - horní tribunu.
"Pomoc!"- "Zachraňte nás!" - "Co se to děje?" Ozývali se zděšené výkřiky, když horní tribuna začala hořet. Vůdce ihned skočil před Aerugojského prince a kryl ho před ohněm vlastními zády.
"Pane!" Zděsili se někteří armádní důstojníci, kteří to viděli, a rychle je oba odvedli z dosahu ohně.
Plameny se však dostaly i do publika. Hodně lidí je začalo hasit, hodně lidí ale začalo i panikařit. Al se pokusil Ellu přitisknout k sobě, aby se jí nic nestalo, ovšem jeho sevření bylo až moc silné. Z toho, jak udělal rychlý pohyb, mu upadla hlava. Ella si všimla, že něco spadlo, proto se po tom předmětu podívala - a když spatřila, co to bylo, nemohla věřit svým vlastním očím. Pomalu se otočila k Alovi a spatřila to, co nikdy vidět nechtěla… ona opravdu věřila, že v tom brnění někdo je… a teď…
"Ello!" Zděsil se Al, když si uvědomil, že nemá hlavu. Ella jen vyděšeně vykřikla.
Roy se zmateně rozhlížel kolem. Co to mělo znamenat? On přeci v tu chvíli žádné plameny nevytvořil! A i kdyby tedy nechtěně luskl, rozhodně by nemířil na diváky, nebo na samotného Vůdce či prince! Mířil by na Kovového! Jeho pohled utkvěl na hořící horní tribuně, na které se začala objevovat postava. Rozpoznal, že je to jeho podřízená, Riza Hawkeye. Ovšem v tuto chvíli to nebyla ona. Už její úsměv jí prozradil.
Začala se proměňovat - tedy spíš on - do své původní podoby. Z jejích blonďatých vlasů se staly vlasy zelené, armádní uniforma se přeměnila na oblečení typické pro homunkula jménem Envy. Mustang vyděšeně vytřeštil oči.
"Vážně," poznamenal jen potichu Envy. "vy lidé jste tak naivní."
Mustang chvíli vyděšeně hleděl na zrovna přeměněnou Hawkeye, v jednu chvíli si ale uvědomil, že je obklíčen armádními důstojníky a že na něj míří svými zbraněmi. A že Kovového obklíčili taky, i když zatraceně netušil proč.
 


Komentáře

1 Iw Yuu Iw Yuu | Web | 21. května 2010 v 14:37 | Reagovat

Strašne ma mrzí,že môj koment je totálne odveci,ale veľmi sa ponáhľam...
Ak by som mala reagovať na každú situáciu z kapitoly,tak ako to zvyknem robievať,zrejme by to nemalo zmysel,len obrovské množstvo chýb spôsobené unáhleným písaním ;D
Strašne som sa smiala na Armstrongovi a jeho odriekavaní jednotlivých slov,chudák Mustang sa mohol schovať ;D Ako ignoroval všekto okolo a začal si novú debatu ;DDD
...
Sľubujem,že nabudúce to tak neodfláknem...Teším sa na ďalšiu kapitolu,s tou ľudskou naivitou to bolo vlastne akoby len naznačené a rada by som sa o tej myšlienke dozvedela niečo viac ^^ ♥

2 SimaHatake SimaHatake | Web | 21. května 2010 v 17:31 | Reagovat

wau *-* skvelé, skvelé! *-*
A-chan, úžasná kapitola...
Páčilo sa mi, ako si opisovala ten boj medzi Edom a Mustangom :)
Takže teraz akože nevyhral nik, hej? ale Ed mal celkom dobrý plán xDDD...
Envy je hnusááááááák!!! :D
Rýchlo pokračovanie :)

3 Darky kiss --> Twoje Sbíí ^^ Darky kiss --> Twoje Sbíí ^^ | Web | 23. května 2010 v 20:56 | Reagovat

Wáááw husté,. skveléé, užasnééé!!!! Už sa teším na další diel!! :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel