4. Kapitola: Nespokojenost vyšší moci

13. května 2010 v 22:19 | Annie-chan |  ||| Princ úsvitu
Oficiální první souboj v povídce :).
Co myslíte, vyhraje to Edward?
useless-fire.blog.cz
useless-fire.blog.cz

Bylo časné ráno. Slunce bylo sice již na obloze, ptáci si prozpěvovali a děti začaly uhánět do škol, pro ostatní obyvatele Centrálního města však stále byl brzký úsvit, při kterém se dá sotva tak spát. Tuhle myšlenku zastával i Ocelový alchymista Edward Elric, jelikož se ale nyní měla odehrát jedna z nejdůležitějších věcí v jeho životě, tentokrát si nepřispal. Ba co víc, už ani nebyl v hotelu. Nacházel se na obrovské aréně, která se nacházela v Centrále jinak pro divadlo nebo podobné akce. Nyní tam ale mohla téci krev, nebo přesněji řečeno by tam mohli padat kovové součástky. Byl to totiž turnaj - Ocelový alchymista proti Aerugojským strojům. A Ed si uvědomil, že tady může jít o život.
"Až tohle skončí, tak plukovníka zabiju!" Prohlásil naštvaně. "Tedy, jestli budu ještě žít já."
"No tak, Ede," snažila se ho ukonejšit Winry, která jakožto mechanička musela být s ním. "ty to vyhraješ! Máš přeci můj automail!"
"No to mi vážně pomůže." Protočil očima Ed a Winry se naštvaně otočila.
"Jak myslíš," řekla mu. "s těmihle myšlenkami to ale daleko nedotáhneš!"
Tihle dva nyní stáli za obrovskou plochou, na které se zrovna měli utkat. Jelikož plocha byla pár metrů nad zemí, účinkující za ní mohli v pořádku stát, zkoušet si své řeči… nebo se tedy v případě Eda hádat s mechanikem. Na druhé straně placu se do kopce ubíraly lavičky a sedátka, kam si mohli sedat diváci. A také že tohle hlediště bylo plné. Seděl tam i Al s Ellou, která byla obeznámena s tímto programem i bráškou Alphonse. Edward jí byl vyloženě nesympatický, ale co už. Z Edových cholerických záchvatů si stejně už nikdo nic nedělá. U brány navíc stál Havoc s dalším armádním důstojníkem, přičemž měli za úkol nepustit sem nikoho dalšího. Stejně ale hodlali spíše pozorovat zápas. Nad lavičkami stál i Fury, který všechno svýma nadšeneckýma očima pozoroval, Falman, který už nedočkavě vyhlížel na začátek představení a i Breda, který zrovna ukusoval ze svého ranního sendviče.
Bylo to vlastně něco na styl amfiteátru, s několika zálety ke koloseu. Nad sedačkami se totiž nacházela ještě jedna dvoupatrová tribuna, kam se dostali jen bohatší lidé, kteří chtěli mít větší rozhled. Samozřejmě i teď to bylo plné vyšších armádních důstojníků, postarších dam a pánů s drahými šaty a vzácnými brejličkami, a dokonce uprostřed, odděleně od ostatních skupinou vojáků, seděli a vyčkávali i ti zrovna nejvýznamnější muži Amestrisu; Vůdce King Bradley a princ Rhavenn Cairover. Přeci jenom, turnaj byl na počest tohoto prince.
Stěnu vojáků tvořili i poručík Hawkeye a plukovník Roy Mustang, který i když chtěl pozorovat zápas se svými bohatšími kolegy, byl převelen na hlídání. Proto nyní znuděně vyhlížel příchod Kovového, přičemž stál v pozoru a s rukama za zády. Poručnice, jako vždy, bystřila zrak na všechny strany a vyhledávala potencionálního nepřítele. Jakoby někde byl; tedy byl, ale o tom sama věděla dost…
Zničehonic všechny z tohohle stereotypního vyhlížení vyrušil hlas majora Armstronga, který vstoupil na pódium ve svém extravagantně blyštícím se fialovém saku a tradičních černých kalhotách s mikrofonem u pusy.
"Za Amestris děkuji, že jste se přišli podívat na tento jedinečný turnaj, a srdečně vás tu vítám!" Zařval na celý stadion a lidé ztichli. Byli napjatí, byli natěšení, byli vzrušení; těšili se na ty zápasy, to opravdu ano!
"Nejdřív bych chtěl podotknout, že tento turnaj je narozeninový dárek od samotného Vůdce pro Vás, princi. Vůdce všechno vymyslel a zařídil a určitě doufá, že se Vám dárek líbí." Publikum spustilo náruživý potlesk a jásot. O to víc jásali, když spatřili, že i princ se usmívá. Za to Roy Mustang se mračil; nejen, že ho převeleli SEM, ale teď už i jeho usilovné přemýšlení zavrhli? Z toho jenom vyplívá, že pro něj bude jen dobře, až princ odjede. Přeci jenom čekal, že poté, co Vůdci tak ukvapeně navrhl Kovového, bude nějak odměněn. Ale tohle…?!
"Myslím, že nyní nám už nic nebrání začít." Prohlásil znovu major a otočil se k levému rohu plochy.
"Uvítejte na pódiu alchymistu, který se bije za Amestris, samotného Kovového alchymistu Edwarda Elrica a jeho mechaničku skvělého automailu, Winry Rockbell!" Zakřičel na celý stadion a lidé propukli v jásot. I Al nadšeně tleskal a Ella, když viděla, že je šťastný, začala tleskat taky. Ed se tvářil nervózně a po čele mu stékal pot, i když vedro venku nyní nebylo ani trochu. Winry se usmívala na všechny strany, ale věděla, že Ed se necítí zrovna dobře.
"Zvládneš to, Ede." Zašeptala tiše, aniž by jí Edward nebo kdokoli jiný mohl slyšet; navíc jí přehlušil mocný hlas Alexe Louise Armstronga, který byl navíc zesílen mikrofonem.
"A za mocnou zemi Aerugo se dnes bude bít v přepočtu dvacet strojů!" V tu chvíli Ed vykulil oči a Winry se v očích objevily hvězdičky z myšlenky počtu takového materiálu.
"Dohodlo se pořadí a první nastoupí Velký Gruezo, třímetrový kovový robot ovládaný člověkem uvnitř!" Křikl na celý stadión Armstrong a všichni znovu jásali. Mustang byl nyní nervózní asi stejně jako Edward, protože si uvědomil, že tohle bude pro Kovového alchymistu nesmírně těžký boj; a byl to on, kdo ho do toho zatáhl. Za to princ se nyní šklebil až neobvykle. Všechno mu hrálo do karet; to, že si sebou vzal tolik strojů, že je tady tolik lidí, že se s jeho mechanickými miláčky utká zrovna tak malý a určitě neschopný kluk…z pravého rohu na pódium nastoupil obrovský třímetrový robot se sice velmi špatně ovladatelným tělem, ale mohutným tak, že by snadno rozdrtil i pětimetrovou budovu. Ed zbledl. Armstrong se chvíli na stroj fascinovaně díval, pak se ale uklonil a vydal se pryč z pódia. Když procházel kolem Edwarda, ukázal mu zdvihnutý palec; Ed jen kývl. Přesto si nemohl tolik věřit… má porazit takovýhle obrovský stroj? To přeci prakticky není možné… a navíc… nervózně zavrtěl hlavou. Nemohl uvěřit, že něco takového může vůbec vzniknout. Vynikající technika, kterou nikde jinde neviděl; kdyby nevěděl, že je uvnitř někdo, kdo tu masivní mechanickou loutku ovládá, myslel by si, že je to umělá inteligence. Vlastně celkově; robot musel určitě fungovat na způsob automailu…
"Slečno Winry, pojďte prosím za mnou." Pokýval Armstrong na Winry, přičemž už stál mimo pódium. Winry kývla a naposledy se na Eda usmála; i Ed v jejím úsměvu viděl nervozitu. Ale věřila mu. To on věděl moc dobře.
"Nechť zápas započne!" Zakřičel naposledy Armstrong mocně do svého mikrofonu a v tu chvíli začala ta pravá vřava.
Robot se okamžitě rozběhl proti Edwardovi. Natáhl svou mocnou ruku a hodlal ho pořádnou ránou zamáčknout do země; jelikož ale rána nebyla tak rychlá, Ed hbitě uhnul a na ruku se doslova přehoupl; rozběhl se po ní nahoru s jediným cílem - odtrhnout jí od těla. Nic jiného ho v tom okamžiku nenapadlo. Člověk uvnitř loutky se po něm okamžitě ohnal, když doběhl k hlavě a chystal se proti ruce ohnat. Ed naštěstí ráně uhnul a rychle seskočil na zem, protože tentokrát se ho robot pokusil rozšlápnout. Zničil kus pódia, a přesto se znovu rozběhl proti Edovi se zdviženou pěstí - Ed znovu uhnul, znovu a znovu. Nevypadalo to zrovna nadějně, když se vezme v potaz, že jestli nezvládne tenhle, nejspíš zemře. Nebo aspoň bude považován za absolutního loosera. Kvůli NĚMU. Zatracenej plukovník!
V tu chvíli to Eda napadlo. Jen tak tak se vyhnul dalšímu útoku a pomocí alchymie vytvořil barikádu, kterou ovšem robot snadno prorazil; přitom ale přemýšlel na plné obrátky. Když doběhl k jeho hlavě, neohnal se po něm až příliš zbrkle? Jakoby něco… chránil? Jistě, člověk má centrum v mozku, v hlavě. Možná i tady… no co, jinou možnost nemá.
Uskočil další robotově ráně a znovu mu vyskočil na ruku - tentokrát opačnou - a rozběhl se znovu proti jeho rameni a tedy hlavě. Publikum burácelo, Al Edovi držel palce, Hawkeye s plukovníkem všechno napjatě sledovali a i Vůdce čekal zvídavě na výsledek; jen princ začínal cítit pochybnosti. Skulinu v jeho plánu.
Edward doběhl k rameni a robot se po něm ihned, stejným zbrklým útokem, ohnal. Edward byl tentokrát připravený a snadno se vyhnul.
"A mám tě!" Ušklíbl se a spojil ruce. Položil je na hlavu a v tom okamžiku se objevil transmutační záblesk - Ed ihned odskočil pryč. A v tom okamžiku se to stalo. Hlava robota se najednou začala jaksi hýbat, podivně skákala ze strany na stranu, až vybouchla. Navíc se ruce a nohy začala od těla odpojovat a nervy, tedy v tomhle případě kabely, podivně praskaly. Z hlavy se do těla robota vrhala podivná smradlavá tekutina; muž uvnitř robota se jen tak tak dostal ven; jinak by ho kapalina sežrala stejně jako jeho robota.
Winry neváhala a okamžitě se k Edovi rozběhla. Popravdě, ano, fandila Edovi, ale to, co jí nyní fascinovalo, byl ten robot - součástky, mechanika, kabely, řízení, to všechno chtěla prozkoumat a zjistit, jak to funguje! To všechno…!
"Kyselina sírová. Napadlo mě, že uvnitř je." Zamumlal si sám pro sebe Ed a otočil se k Winry, že mu teda asi chce něco říct, ona kolem něj ale proběhla a zastavila se u rozbitého stroje.
"Páni, tohle bych mohla použít do tvého příštího modelu automailu, Ede!" Řekla a tvářila se přitom, jako by byla v ráji, zatímco Ed jen naštvaně odvrátil pohled. Na pódium mezitím přikráčel major.
"A vítězem prvního zápasu se stává Edw-"
"Ne, počkejte!" Zarazil ho ovšem Ed a donutil zvednout se Winry, které se do toho ovšem kvůli zkoumání nechtělo.
"To ona je vítězkou!" Křikl a zvedl její ruku. Winry se na něj překvapeně podívala. Publikum začalo burácet a jásat; Mustangovi podřízení nadšeně tleskali, Al jásal a tleskal jako šílený, přičemž Ella ho zkoumavě pozorovala. Mustang si oddechl, že je první zápas za nimi a Riza se usmívala. Princ se tentokrát mračil. A jak by taky ne, když jeho plán jednoduše ztroskotal…

Další tři hodiny probíhaly zápasy celkem rychle a v pořádku. Ed si po prvním vítězství víc věřil, a proto také rychleji vyhrával; zjistil, že všechny tyhle stroje obsahují někde ve svém těle kyselinu sírovou, která je pohání a umožňuje jim hýbat se. Jediným problémem bylo zjistit, KDE se v tom stroji nachází, a pak už to byla hračka. Publikum už nyní jen čekalo na Edovu prohru, Winry se v zákulisí prohrabávala zničenými stroji, Vůdce se jen usmíval nad dobrým výběrem a princ se opět tvářil neutrálně. Tedy, aspoň v tu chvíli.
"Vidím, že Váš alchymista prohlédl slabiny našich strojů. Pozoruhodné." Podotkl zničehonic během jednoho ze soubojů.
"To tedy ano," pokýval hlavou Vůdce. "nejen, že je to jeden z našich nejmladších státních alchymistů, ale navíc je jeho přirozená inteligence a nadání pro alchymii pro nás obrovským posílením." Princ se jen usmál a rozhlédl se. Ovšem ne po publiku nebo u souboje, ale po armádních důstojnících, kterými byl tentokrát obklopen. V tom spatřil i plukovníka, který ho včera prováděl po armádní budově; a i poručnici, kterou včera potkal. A v tu chvíli ho to napadlo.
"Nechci znít nějak namyšleně nebo sobecky," začal znovu. "proto bych aspoň začal tímhle. Uznávám, že Edward Elric je s touto taktikou schopen porazit všechny Aerugojské stroje. Aspoň víme, na čem máme ještě zapracovat. Proto bych chtěl poprosit, abyste mi ukázal, co dokážou vaši vojáci, pane Bradley. Vaši důstojníci, vaši četaři… vaši alchymisté."
"Zajisté." Kývl Vůdce. "Koho byste chtěl vidět?"
"Tohohle…Kovového… s plukovníkem Mustangem; slyšel jsem, že je to Ishbalský hrdina a velmi silný Ohnivý alchymista. Přál bych si vidět jeho schopnosti." Pronesl a Mustang, který zrovna jen tak mimochodem poslouchal jejich rozhovor, ztuhl.
 


Komentáře

1 SimaHatake SimaHatake | Web | 14. května 2010 v 11:17 | Reagovat

*-* och, pane bože!
ty to vieš všetko tak dokonale vystihnúť *-* viem sa do toho, tak vžiť a predstavujem si to, akoby sa to dielo tu, vedľa mňa *-* vieš tak dokonale vystihnúť charaktery také, aké sú v anime... tú Winey (na tej som sa nasmiala xP), ale aj Eda a jeho inteligenciu *-*
Ed bol úŽasný, jak to odhalil *-* mňa by niečo také teda fakt nenapadlo... a ten princ je teda fakt sviňa! som zvedavá, čo bude ďalej.. dúfam, že ten boj medzi Mustangom a Edom bude *-* takže rýchlo pokračovanie! x33

a chcela som sa spýtať na ten autorský klub... ešte tam nie som xD o čo tam ide? :) a dáš mi stránku? ^^
plus som rada, že sa ti páči Incredible World ^^... podľa mňa to je také... nudné... najprv musím so všetkým oboznámiť, potom by sa mala začať tá "zábava" (v mojom podaní: ešte väčšia nuda) x)
[S tou Bellou máš teda fakt pravdu... všetci ľudia sú odporní egoisti a málokoho takého fakt nájdeš...]
A tie poviedky HP ešte...:) No, ja som tuším čítala na tvojom staršom webe (anne-hyuuga.mysteria.cz) pár poviedok od teba na tú tému... ^^ ale nie som si istá... si napísala aj takú, že Draco×Harry? ^^

2 Iw Yuu Iw Yuu | Web | 14. května 2010 v 15:58 | Reagovat

Nerozumiem,ako môže byť Ed niekomu nesympatický,veď to sa proste...nedá ;D
Nech mal akúkoľvek povahu,nech sa správal hocako...
Tiež by som chcela takýto narodeninový darček ^^ Som zvedavá,či by som ho dostala,keby som oň poprosila ;DDD
Netuším prečo,ale keď už Ed bojoval a opisovala si to používanie alchymie,mala som pocit,akoby mal namiesto svojej tváre tvár Nejiho.Neviem,prečo práve on,jednoducho mi to k nemu pasuje ^^ Vieš,keď v Shippuuden bojoval s Akatsuki <3 ♥
Od Eda bolo pekné,že sa "vzdal" svojho víťazstva ^^ Podľa mňa si ho zaslúžili obaja ^^
Táto časť sa mi veľmi páčila.Nie veľmi,VEĽMI♥Trocha mi miatli všetky tie mená,ale podstatu som snáď pochopila ;D

3 Ayumi-chaN → Sb-nkoo* Ayumi-chaN → Sb-nkoo* | Web | 14. května 2010 v 16:47 | Reagovat

Ahooj .. můj spoluadminksý blog .. www.matsuri-chan.blog.cz
Budu ráda, když zůstaneš mé Sb ^^

Supééééééééér desing

4 SimaHatake SimaHatake | Web | 15. května 2010 v 11:50 | Reagovat

Pozerala som sa na ten autorský klub a prihlásila som sa :) snáď ma vezmú ^^..

Musím povedať, že som celkom hrdá na tú poviedku Untouchable ^^ aj sa mi chce písať pokračko, čo je u mňa nevídané o.O pretože väčšinou, každá poviedka ma po dvoch dieloch prestane baviť a buď ju píšem nasilu alebo ju zruším... ale táto ^^ no... uvidím, čo z toho bude :) to vysvetlenie bude v ďalšej kapitolke, už to mám napísané... zrejme pribudne v nedeľu :3...

A so Siriusom máš teda fakt pravdu :) Jednoducho... on je najdokonalejší x33

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel