20. Kapitola: Vzpomínky

17. května 2010 v 18:10 | Annie-chan |  | Havran, stín a plamen
Páni, teď už mám skoro hotovou ročníkovou práci z příroďáku. Pěkná fuška, tedy.
Vážně, zakázat ho.
No nic, užijte si další kapitolu.

useless-fire.blog.cz
useless-fire.blog.cz

Možná to bylo podivné, dokonce až nechutné, ovšem pro upíry, kteří už byli zvyklí schovávat se před lidmi a Undersoonem na nejrůznějších místech, to bylo úplně normální. Smrdutá tekoucí tekutina, která se prakticky nedala identifikovat, krysy, a občas ten záblesk slunce. Takhle to každý den probíhalo v kanálech. Ovšem dnes se v podzemních chodbách ozývaly hlasy - a nebyly to hlasy lidí, i když tak zněly. Byly to hlasy již zmíněných upírů.
"Pandora je sice naše královna," promluvil jeden z nich. "ale podle mě už to není jako za starých časů. Pandora využívá jen své čarodějnice a jejich démony. Nás už ignoruje. Jako bychom nebyli."
"Pravda, pravda." Přitakal jiný. "Ovšem kdo z nás by chtěl vzít nás, upíry, pod svou ochrannou ruku? Nikdo, že ano. My upíři jsme na rozdíl od ostatních ras celkem skromní. Nevybereme si." Po této větě se kanálem roznášel jen šum; upíři začali mluvit jeden přes druhého, mumlali si něco pro sebe nebo přemýšleli nahlas. Věděli, že on měl pravdu.
"Ano," přehlušil je všechny jeden z nich. "to máte pravdu. Navíc nás po stovkách umírá - a jeden z našich čistokrevných, Ciel Ewaen, byl zabit mladou bojovnicí z Undersoonu. A přitom on by byl vhodným kandidátem. Potřebujeme novou královnu, královnu, která nahradí Pandoru, a to co nejdříve!" Upíři začali souhlasně přikyvovat nebo něco mumlat na souhlas.
"Nemají čistokrevní upíři schopnost tvořit další upíry, když někoho kousnou?" Zeptal se jeden z nich.
"Ano," přitakal další. "ale lidé jsou slabí. Většinou nápor nových myšlenek nevydrží; spáchají sebevraždu nebo nad tím umřou jako nad duševní nemocí."
"To vím, to vím," souhlasil netrpělivě upír. "Ale teď nemluvím o obyčejných lidech. Mluvím o té holce z Undersoonu, co ho porazila. Slyšel jsem, že ho nezabila hned. Až při druhém setkání. A navíc, přiznejme si… byla to jen dívka. Jak by mohla zabít čistokrevného upíra?"
"Kam tím míříte?" Nadzdvihl druhý upír obočí.
"Co když Ciel Ewaen ještě před tím, než ho ta dívenka zabila, jí kousl a udělal z ní svého následníka? Co když si půjčila sílu od upíra, co se uvnitř ní usadil?"
"To je možné!" Přitakal ihned jeden z upírů.
"To je hloupost!" Zavrhl to však další. "Nezabíjela by přeci upíra, když by byla sama upírkou!"
Další půlhodinu se strhla vášnivá debata o to, jak to s Undersoonskou dívenkou a čistokrevným upírem doopravdy bylo. Až po té dlouhé půlhodině se rozhodli, že se rozejdou a pokusí se zjistit víc. Sami. Bez vědomí jejich vládkyně, Pandory.

"Pořád tomu nemůžu uvěřit." Prohlásil Edward. Ležel na pohovce Hannah, na pohovce, která byla v jejím pokoji. Popravdě, ve svém moc nepobýval, nedokázal si na něj zvyknout. A navíc se v téhle organizaci pořád bál být někde sám. I když od toho dne, kdy poprvé uviděl upíra, ubyly už skoro tři měsíce, pořád si nebyl jistý. Pořád… tohle byl přeci jenom velký přechod.
"Ani já ne." Přitakala po chvíli Hannah a vzdychla. Právě seděla u svého stolu a vyplňovala papíry ohledně zabití Gluttony, oba ale byli od toho okamžiku celí nesví.
"Váš Vůdce je jedním z nás. Je to démon."
Ano, pořád se jim to, jak řekla tuhle odpornou větu, vyjevovalo před očima. Že by byli svědky obrovského problému UVNITŘ Undersoonu? Když je Undersoon takhle prohnilý v samotných základech…
"Je to příšerný. Když se nad tím zamyslíš, opravdu takhle poznáš démona. Všem upírům a vlkodlakům, když uvidí krev, se takhle změní oči. A vypadá to, že démoni všeobecně mají oči takhle vždycky. Tohle musí armádní důstojníci vědět. Ti v nejvyšších křeslech o tom určitě ví!" Prskal vztekle a vyskočil z pohovky rychle jako šíp.
"Je to odporný hmyz, všichni tihle kolem! Zajímalo by mě, jak pak budou, až se Undersoon rozpadne, vysvětlovat všem těm propuštěným vojákům, že jejich Vůdce, nejvyšší autorita, je démon!"
"Musí o tom určitě vědět i plukovník." Prohlásila však zničehonic Hannah a Edwardovi téměř naběhla žilka na čele.
"Teď budeš myslet na plukovníka…" Procedil mezi zuby naštvaně.
"Ne… musí o tom vědět. Byla jsem při tom, když plukovník pomáhal nynějšímu Vůdci dostat se na tento post. Byla to velká revoluce, svrhnutí tehdejší tyranie a nastolení nového počátku. Nemůžu uvěřit, že to udělal… i když to věděl…už to dýl nevydržím." Edward se na ní překvapeně podíval. Co má zase teď na mysli?
"Půjdu se plukovníka zeptat. Na rovinu."
"C-cože?!" Vylekal se Ed. "To nemůžeš, Hannah! Proboha, jsem tady kratší dobu jak ty a sám vím, že to je pitomost! Nepovíš přeci zločincům, že víš všechno o jejich nejlepším kousku!"
"Musím." Odsekla jen Hannah a vyběhla ven z místnosti. Edward jen nevěřícně zavrtěl hlavou, ale rozběhl se za ní. Nemohl jí v tom přece nechat.
Plukovník zrovna seděl ve své kanceláři (ostatně jako vždy) a přemýšlel o nesmrtelnosti chrousta (ostatně jako vždy). Byl tam tentokrát sám a neočekával žádného příchozího, proto ho překvapilo, když do místnosti vběhla jeho mladá blonďatá podřízená a za ním v patách ten nový kluk. Oba vypadali poněkud nervózně.
"Děje se něco, že jste sem tam vtrhli? Hoří snad?" Zeptal se s ironickým úsměvem.
"Mám na Vás pár otázek, pane." Promluvila však tentokrát vážně Hannah. Edward jen sklopil pohled; zřejmě se bál cokoliv říct.
"Poslední dobou jsem se dověděla spoustu nových věcí." Začala. "Třeba, že čarodějnice umí skrýt svou přítomnost a pro Undersoon je nemožné jí vypátrat. Nebo jsme zjistili, že síly čarodějnic jsou absolutně nejsilnější ze všech druhů sil démonů. A také jsme se dověděli, že je samotný Vůdce Alexandre de Caugh démonem." Edward se zamračil, Hannah jen s vážným obličejem vyčkávala na odpověď. Plukovníka však řeč Hannah natolik rozrušila, že vstal tak rychle, že se všechny papíry na jeho stole rozlétly všude kolem. Jeho oči byly překvapené… ovšem zároveň zarmoucené.
"Jak jste se to dozvěděli?" Procedil mezi zuby.
"Gluttony nám to všechno řekla." Odpověděla Hannah.
"Ale kdybychom hleděli na detaily, všimli bychom si toho už dřív. Vůdce má podivné oranžové oči a nezvyklé bílé vlasy, což je typický znak démonů, pokud jsem si to dobře zjistil." Promluvil konečně i Ed.
"Ano, to je," přikývl plukovník, nejspíš už trošku zklidněný, a znovu si sedl. "proto se Vůdce snaží všem vyhýbat."
"Jak může démon stát v čele Undersoonu? A ještě to všechno přitvrdí fakt, že jste to věděl kupříkladu vy, ale pravděpodobně všichni vysocí důstojníci!" Řekl znovu Ed.
"Vůdce by nestál v čele Undersoonu, kdyby jeho odhodlání zničit všechny démony nebylo tak vysoké." Odvětil Lewis Courtney. Svoje oči upřel na Eda a Hannah.
"Když byl Alexandre de Caugh ještě dítětem, jeho rodinu přepadla samotná čarodějka, Envy, hledajíc artefakt, který jeho rodina vlastnila. Nenašla však nic a proto aspoň do svých řad přidala dalšího démona v podobně našeho nynějšího Vůdce. Vůdce ovšem fakt, že patří k démonům, nesnáší. Bojuje proti nim právě z tohoto důvodu; chce se pomstít a ochránit všechny před podobným osudem. Jeho odhodlání zničit Pandoru a její démony je natolik silné, že byl zvolen on. Toť vše. Víc nepotřebujete vědět." Vysvětlil jim stručně situaci. Edward otevřel ústa dokořán a i Hannah jevila známky překvapení. Nečekali to.
Plukovník sice přiznal, že to všechno existuje - že všichni ti důstojníci o pravé identitě Vůdce ví, že každý z nich fakta, která Hannah jmenovala, zná, ale stejně to respektují a snaží se to před ostatními skrývat. Oni, jako nižší důstojníci, se to neměli vůbec dozvědět. A plukovník jim to řekl - protože jim důvěřuje. Fakt, že Vůdce je démon, je sice neskutečně nepřijatelný, ale pokud se to oni naučili respektovat - a brát v potaz jen to, co je v potenciálu onoho člověka… pak je toto rozhodnutí přijatelné. Pak by se s tím dalo souhlasit…
"A abych nezapomněl. Major Goldriver teď leží v nemocnici. Mohli byste za ním zajít."
 


Komentáře

1 SimaHatake SimaHatake | Web | 17. května 2010 v 22:22 | Reagovat

Veľmi pekná kapča :)
Vodca je démon xD úú, paráda! :) Strašne mi to pripomenulo FMA, ako vieš, ten na čele bol homunculus :)...
ach, už sa neviem dočkať pokračovanie *-*

btw.: v menu mám najobľúbenejšie aff ^^

2 SimaHatake SimaHatake | Web | 18. května 2010 v 10:03 | Reagovat

Aha, ja som si to nevšimla, ehm ^^...
Ale tá poviedka je asi tvoje najlepšie dielo, musím povedať :) A to som čítala SKORO všetky :)

zase ďakujem za pochvalu ^^
chápem, chápem... ja som niekedy odmeraná rovnako ako ja, keď nemám dobrú náladu..:) ale ja sa veľmi rada pohybujem v spolčnosti :)
to bude ešte dosť zamotané, ešte neviem, s kým skončí, ale medzi tým bude kopu menších "románikov" a podobne :)

3 SimaHatake SimaHatake | Web | 18. května 2010 v 10:04 | Reagovat

*rovnako ako Dena

pardón ^w^

4 Iw Yuu Iw Yuu | Web | 18. května 2010 v 14:22 | Reagovat

Ja som robila takú prácu z filozofie.Myslela som,že to bude to najnáročnejšie,do čoho som sa kedy pustila,ale zasa to tak obtiažne nebolo :) Skôr sa bojím na literatúru,mám na to už len posledné dva týždne a 20 A4-strán je ešte len predo mnou...-.-"
~
Tak milo mi to prišlo,že sa tí upíri sami nazývali skromnými :)
Ale je viacmenej logické,že zaujímajú taký postoj.Pokiaľ je ich "vládkyňa" alebo ako ju nazvať-proste Pandora panovačná a o svoje oddiely sa vskutku nestará,je zbytočné byť jej aj naďalej podriadenými.
Upírka?Hannah?
Páni,ona za tým plukovníkom vážne šla...Dokonale som si predstavovala Edov výraz ala "Čože?!" xD Ak je tvrdohlavá,je zjavné,že sa mu ju nepodarilo zastaviť.
Popravde?Nečakala som,že im to plukovník všetko povie resp. už len potvrdí.Toto ma trocha zaskočilo.Je to veľmi napínavé,od teba sa nedá ani nič dopredu predvídať :) Či...?OMJ,next part pls ^^ ♥

5 Darky kiss --> Twoje Sbíí ^^ Darky kiss --> Twoje Sbíí ^^ | Web | 18. května 2010 v 14:28 | Reagovat

Hej, hej! Presne to mam z ouranu .. ja sa burok vobec nebim .. skor sa mi ako alergicke pri dazdi lepsie dycha xDDD ...  no idem sa ucit spaninu .. bo dneska ma učitelka riadne zd*bala xDD a potom si precítam dalsiu kapitolku tohoto príbehu .. sa mi začína páčiť čoraz viac :DD

6 Ayra z Rei Town Ayra z Rei Town | Web | 18. května 2010 v 20:34 | Reagovat

si to precitam :) fakt tuto chcem citat a neviem sa toho dockat len si konecne musim najst cas Ayrin hlavny problem a jop Kid a Hana su si podobni ved su rodina, ale este to chcem zapliest :D

7 Andy-sama  ^.^ Andy-sama ^.^ | Web | 18. května 2010 v 20:59 | Reagovat

Začíná se to pěkně rozvíjet:)Těším se na další díl >.o

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel