18. Kapitola: Obžérství

3. května 2010 v 7:35 | Annie-chan |  | Havran, stín a plamen
useless-fire.blog.cz
useless-fire.blog.cz

"Do akce!" Vykřikl major Robert Goldriver a všichni bojovníci se rozběhli napříč uličkami Prahy. Vyhledat všechny vlkodlaky a zničit je dřív, než se naplno projeví úplněk.
U majora zůstaly stát jen dvě postavy - dívka a chlapec. Hannah a Edward. Tedy, řekněme to jinak - Edward se chtěl také rozeběhnout, ale Hannah zůstala stát na místě.
"Jak se má vaše manželka, pane?" Zeptala se v klidu Hannah a do pistole si pomalu dávala náboje. Edward na její schválně pomalou akci naštvaně hleděl.
"Jsem rád, že se ptáte!" Zasmál se však major a další slova ze sebe doslova chrlil.
"Má se dobře, těhotenství probíhá v pořádku, co víc si mohu přát? Vypadá to, že porodí někdy v zimě, to bude zážitek! Už se na to hrozně těšíme! A-"
"Počkejte, počkejte!" Zarazil ho radši Edward. "Máme misi, nemůžeme si tu vyprávět takové soukromé věci!"
"A proč bychom nemohli?" Nadzdvihla Hannah obočí a Edward se snažil neuvěřit, že tohle z pusy vypustila ona, Hannah, o které si myslel, že je to ten největší workholik, kterého kdy poznal.
"Ale ne, má pravdu. Musíme vyrazit, že, nový- Ed- E-"
"Jsem Edward!" Prohlásil naštvaně Ed.
"No jistě, jistě, Edward. Vím, že jsi Edward, samozřejmě." Pokýval major hlavou a ukázal směrem pryč.
"Jděte tudy a hledejte vlkodlaky! Brzy se k vám připojím, ale vy vyrazte!"
"Ano!" Odsouhlasili oba rozkaz a rozběhli se směrem, kterým ještě nikdo ze skupiny nešel.
"Na tohle si asi nikdy nezvyknu," prohlásil Edward, když běželi už asi půl hodiny a přitom nepotkali ani jednoho vlkodlaka.
"když jsem si ještě myslel, že se v Undersoonu zabíjí, měl jsem z toho větší úctu. Teď mi to připadá čím dál víc jako blbej vtip."
"Nebuď takovej!" Zamračila se Hannah, ale dál nemluvila. Taky neměla proč - Ed s Hannah totiž spatřili situaci, která je donutila zastavit. Dva muži obklopující malou, bezbrannou holčičku. Nevinného člověka.
"Neuvěřitelné," prohlásil jeden z nich. "její krev tak neuvěřitelně voní!"
"Máš pravdu," přitakal hned ten druhý. "jako by byla… jednou z nás!"
"Vlkodlaci." Sykla Hannah a Ed kývl. Muži se k holčičce nebezpečně přibližovali, proto Hannah ani chvíli neváhala.
"Stůjte!" Vykřikla a vyběhla proti nim, se zdvihnutou pistolí a připravenýma rukama. Ed jen zaklel a přiběhl k ní.
"Připravte se na smrt, démoni, ale ještě před tím nechte být tu holčičku, nebo se vám to vymstí!" Křikla znovu.
"Undersoon?" Řekl navztekaně jeden z nich a podíval se na něj.
"Zrovna když jsme našli takovou dobrou kořist…" Vzdychl.
"Zabijeme je rychle a vrátíme se k ní. Je skoro mrtvá, to je k ničemu!" Utěšoval ho ten druhý.
"A dost!" Vykřikla Hannah a vystřelila. Její frekvence se rychle přiblížila k vlkodlakům a proťala jednomu z nich hrdlo. Tomu jakoby vylezly oči z důlku, kolem zorniček se mu okamžitě objevily žíly… a padl. Pomalu padal na zem a přitom se jeho tělo měnilo v prach. Bylo po něm.
"Ty mrcho!" Zařval druhý vlkodlak, kterého smrt jeho druha pořádně rozzuřila, a rozběhl se proti Hannah.
"Ede." Řekla jenom ona. On kývl a uskočil; rozběhl se napomoci dívence. Vlkodlak si ho ale nevšímal, šlo mu jenom o její smrt. A to se mu vymstilo. Jakmile byl vlkodlak u Hannah, ona vyskočila a vyhnula se tak jeho útoku drápy; pistol mu namířila do pusy a zmáčkla spoušť. Z pistole vyšla fialová frekvence a zamířila do vlkodlakova hrdla. Ten se zastavil; chvíli jen s vyvalenýma očima hleděl do prázdna, pak ale začal řvát bolestí. Umíral; jeho tělo se pomalu měnilo v prach, stejně jako tělo prvního vlkodlaka. Hannah spadla na zem a pomalu se vydýchávala; po chvíli jí došlo, že na něco zapomněla.
"Jak je jí, Ede?" Křikla a čekala na odpověď. Té se jí ale nedostalo.
"Ede!" Vykřikla znovu, ale opět žádná odezva. Naštvaně se zvedla a rozeběhla se k němu.
"Proč mi neodpovídáš?" Procedila mezi zuby, když k němu přiběhla. Teprve teď si všimla Edovo vyděšeného pohledu. Ihned jí pojal špatný pocit.
"Stalo se snad… něco…"
"Podívej se na ní." Šeptl jen on. Hannah pomalu odvrátila pohled od něj a podívala se na dívenku - a zděsila se. Její rameno bylo celé od krve, z jejího obličeje stékaly kapky této odporné rudé tekutiny. Ovšem žádný pot. Žádné známky zděšení.
"Jak se s tímhle zraněním můžeš vůbec hýbat?" Řekla vyděšeně Hannah.
"Jsi v pořádku? Dokážeš slyšet můj hlas? Odpověz mi!" Křikla.
"Proč jste to udělali?" Zamumlala tiše holčička. Její dlouhé hnědé vlasy, nyní trošku od krve, vlály ve větru. A její prázdné tmavé oči bez zorniček byly najednou upřeny na ně.
"Proč jste je zabili?" Zeptala se znovu.
"Abychom tě ochránili. Jsi v pořádku? Opravdu ti nic není?" Položila jí Hannah ihned další otázky. Dívenka je však ignorovala a potichu se postavila.
"Hannah," šeptl Edward. "tenhle pocit už jsem jednou zažil. A ty taky." Hannah se na něj udiveně podívala.
"Ve Vietnamu. Tohle je…" Edward však svou větu nedokončil.
"Můj hlad nikdy neustává. A vy jste vzaly mé jídlo." Přerušila je zničehonic dívenka a zvedla se. Oči měla sklopené, takže ani Hannah, ani Edward jí do nich neviděly.
"Co je zač?!" Nechápala pořád Hannah.
"Nejsem obyčejná dívka. Jsem Gluttony, jedna z hlavních čarodějnic naší paní Pandory."
Zničehonic jí z čela začaly růst obrovské rohy, ale ne, jako má beran - démonské rohy, značící neuvěřitelnou sílu. V břiše se jí začala objevovat velká černá díra, která vypadala, že do sebe vtáhne všechno v dohledu.
"Čarodějnice?! TADY?!" Vyděsila se okamžitě Hannah.
"Neměl by to Undersoon vědět, kde se nachází jaká čarodějnice? Myslel jsem, že existuje způsob, jak to zjistit!" Procedil mezi zuby Edward.
"Opravdu? Vy z Undersoonu jste tak naivní." Zavrtěla nevěřícně Gluttony hlavou. "Jediná z nás, která by si nikdy nekryla svou auru, by byla přeci jenom Sloth. Její lenost jí nedovolí ani kolem sebe udělat ochranný štít. Ale pokud vím, její služebníky i jí samotnou jste zničili."
Edward i Hannah ze sebe nedokázali vypravit ani hlásku. Hannah nedokázala uvěřit, že ona sama se přiznala, že je čarodějnice, a teď je vlastně v jistém slova smyslu hodlá zabít - jistě, může říct, že bojovali proti Sloth, ale oba věděli, že to není pravda. Ten, kdo zabil Sloth, byla majorka Veronica. Oni se jen poprali s jakousi sfingou, a to jim jen dávala hádanku. Nic nedokázali. Nedokážou nic ani proti ní. Ale ani zemřít na tomhle místě se jí nechtělo…
Edward už přemýšlel, co její obrovská černá díra dokáže. Zvykl si na věci ohledně intrik, čarodějnic, démonů a podobných věcí celkem rychle, dokonce rychleji, než čekal. Možná že když její jméno znamená obžerství a nenasytnost…
"Vy z Undersoonu jste vážně tak hloupí." Prohlásila zničehonic a oba se na ní ihned udiveně podívali.
"Sdělím vám, že jsem čarodějnice a vy neutečete. Ukážu vám všechnu svou sílu a vy pořád neutíkáte. Jste opravdu lidé?" Zadívala se na ně svýma prázdnýma očima a usmála se. "Lidé by utekli, chtěli by si zachránit život. Tak proč vy ne? Proč si vy z Undersoonu nikdy nechcete zachránit život?"
"Není to tak, že bychom nechtěli," řekla Hannah a Ed se na ní udiveně podíval. "ale my z Undersoonu jsme tu proto, abychom ochraňovali ostatní, ne abychom se starali sami o sebe. A ty to dobře víš… č-čarodějnice."
"Rozumím… ale tohle je tedy vaše první setkání s čarodějkou, pokud se nemýlím, že?" Utekla hned Gluttony k jinému tématu.
"A co jako?" Nadzdvihl Ed obočí.
"Takže se nemýlím…v tom případě bude i vaše poslední!" Vykřikla a v její obrovské černé díře v břiše se začalo objevovat světlo. Na chvíli oslepilo Hannah i Edwarda, ale Hannah jakožto vycvičená vojáčka ihned věděla, co dělat.
"Pozor!" Vykřikla a strhla Edwarda k zemi. Zničehonic se začalo světlo v temné díře břicha Gluttony formovat a najednou vytrysklo ven - a to tak mocně, že kompletně zničilo pár následujících metrů. Beton, tráva, nedopalky od cigaret, všechno bylo zničehonic pryč. Jakoby to tu nikdy nebylo… byla zde jen obyčejná půda. Ed si uvědomil, že kdyby ho Hannah nezachránila, určitě by tak skončil taky. Polkl.
"To, že jste se vyhnuli nyní, nic neznamená." Poznamenala jenom Gluttony a znovu z jejího břicha vytrysklo světlo. Ed s Hannah se naštěstí opět skulili pryč. Hannah rychle vstala vystřelila proti Gluttony pistolí. Teď se však stalo něco, co ani jeden z nich nečekal. Díra uvnitř Gluttony začala fungovat úplně opačným způsobem - frekvenci, kterou Hannah vystřelila, Gluttony začala vtahovat do té díry. V okamžiku byla pryč. Jakoby jí Hannah nikdy nevystřelila.
"To si dělá… srandu…" Edward na to jen udiveně hleděl.
"Spolkla mojí frekvenci?" Zamumlala zmateně Hannah. Zničehonic se Gluttony nadechla a z jejího břicha vyšla její frekvence ven; a to ještě desetkrát větší. Edward s Hannah uskočili stranou a rozběhli se pryč.
"To byl taky nápad, vypustit proti ní frekvenci!" Zařval naštvaně Ed.
"Jak jsem asi mohla vědět, že to spolkne?" Namítla Hannah.
"To ti mohlo dojít!" Sykl Ed.
"Proč utíkáte? To je přeci proti těm vašim myšlenkám, ne?" Nadzdvihla Gluttony obočí a rozběhla se za nimi. Popravdě, ani Hannah ani Edward netušili, že bude tak rychlá. Hannah tedy zkusila ještě frekvenci vystřelit do země, aby jí zpomalila, ale vůbec to nezabralo. Gluttony akorát po zemi, která vybouchla a rozlétla se po všech stranách, přeskákala a vyskočila proti nim.
"Sakra…!" Zaklela Hannah, ale bylo už pozdě. Čekali úder, ale nic se nestalo…
"Nevím, jak se vám to povedlo," promluvil zničehonic někdo. "Ale narazili jste na čarodějnici. Jako vždy vy." Mečem zadržoval ruce Gluttony, a ta musela uskočit.
"Nenechám se porazit od čarodějnice, když majorka jednu zabila. Musím dokázat, že to taky dokážu." Ušklíbl se muž a zdvihl meč. Byl to major Robert Goldriver.
 


Komentáře

1 Andy-sama Andy-sama | Web | 10. května 2010 v 15:47 | Reagovat

Annie, nemáš mít ke konci místo Sloth Gluttony...???:DVždyť Sloth je už dávno mrtvá;)A bojujou s Gluttony..... ;-)

2 Annie-chan Annie-chan | Web | 11. května 2010 v 15:02 | Reagovat

[1]: Díky, už je to opravené, byla myšlena Gluttony, jen překlep :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel