Death Note

21. dubna 2010 v 21:26 | Annie-chan |  Seriály

Raito Yagami je sedmnáctiletý student, kterého štve současný svět plný zločinců a nespravedlností. Jednoho dne najde na zemi Death Note - zápisník, do kterého napíšeš něčí jméno a představíš si jeho podobu, a ten dotyčný do čtyřiceti sekund zemře na zástavu srdce. Navíc, pokud do šesti minut a čtyřiceti sekund dopíšete podrobnosti, stane se tak. Raito se rozhodne jednat podle sebe - začne zabíjet všechny zločince. Ovšem život je život a vražda je vražda; Raito je za tyto vraždy stíhán nejslavnějším detektivem zvaným L. Teď záleží jen na tom, kdo dříve odhalí identitu toho druhého; nastává souboj géniů.


No, tak tohle je tak nějak shrnutý příběh Death Note. Druhá polovina je už o něčem jiném
ale tohle je základní příběh. Tohle anime, zpracované třiceti sedmi díly, jsem doslova hltala. V každém dle je něco podstatného, bez čeho by jste nevěděli, jak dál. Navíc se mi na tom líbilo, že jsem fandila oboum stranám - protože jsem prostě nemohla nevěřit Raitovi, že on je spravedlnost. Strávíte s ním prakticky prvních pět dílů a pak se dozvíte, že je záporák? Ne, já prostě fandila oboum stranám; je to, jakoby byly obě dobré. Ani grafika se nedá zkritizovat, anime je moc pěkně nakreslené, jen mi občas přišla ujetá představa gothic-Misy, jenže myslím, že takhle je to i podle mangy. První opening byl vynikající a druhý sice s poněkud ´zvláštní´písničkou (no, představa s metal openingy pro Death Note je hodně divná), ale líbilo se mi jeho zpracování (hodně, hodně vtipné :D). Tudíž nemám co vytknout. V anime se nevyskytují žádné fillery, tudíž další bod nahoru. Je to psychologicky založené anime, co se mi ale líbilo, je množství hádanek v celém seriálu.
Uvažování Lighta, Kiry i všech ostatních ´mozků´v Death Note je fascinující a stejně jako já budete na jejich rozhodnutí zírat s vykulenýma očima. Vtipu tam moc není, možná tak v podobě Ryuuzakiho poblázenosti do sladkostí nebo Ryuukovo šílenství do jablek, jinak bych ale neřekla nic (vyjímky tam jsou - například Raitovo prohlížení porna :D). Je hodně zvláštní, jak jsou všichni ´géniové´zpracování - buď jako šílení vrahouni toužící po dokonalém světě (promiň, ale nepřeháním, Raito) nebo dokonale divný líný blázen do sladkostí či jiných podivných věcí (třeba Near si pořád hrál s kostkama nebo Mello pořád žral čokoládu :D vždycky je něco). I konec je moc hezky vymyšlený a já myslím, že tohle anime je jedním ze základních anime, který by měl správný otaku vidět :)
Je to jedno z nejlepších anime, které jsem kdy viděla, ale neoslovilo mě tolik jako FMA, nemá pro mě takové to KOUZLO, které já v příbězích hledám.

Hodnocení : 80%
 


Komentáře

1 Christine.blog Christine.blog | E-mail | Web | 21. dubna 2010 v 21:43 | Reagovat

Skvělej blog ! ;-)  ;-)

2 jajafilm jajafilm | 7. listopadu 2011 v 18:03 | Reagovat

Death Note jedno z nejlepších anime, které jsem, kdy viděla. Perfektní kousek, který stojí za zhlédnutí. Nejen pro svoji výtvarnou a akční stránku, ale také kvůli své etické, filozofické stránce. :-)
Anime zabývající se otázkou: "Je dobrý trest smrti?" Odpovjeď není jednoduchá, obě odpovědi (Ano, ne) mají své klady i zápory, které toto anime reflektuje. :-)
Doporučila bych toto anime všem přemýšlivým povahám... tedy pokud máte silný žaludek. Sice jsem si oblíbila obě strany a fandila jsem jim, ale ke konci toho bylo i na mě trochu moc. Light byl opravdu děsiví, ženoucí se do záhuby. Po každém díle jsem měla chuť z něho zvracet a zároveň jsem se o něj bála. A stejně, i když jsem nechápala proč, pustila jsem si další díl se zatajeným dechem. Tak moc jsem byla do toho vžitá. :-P

PS: Podobně jsem byla vžitá i do FMA, což je něco také úžasného.
Co se týče géniu, na to mohu říci jen to, že podivínství se týká jistým způsobem nás všech... Každý jsme nějaký.
Jinak pěkná recenze ;-)

3 Skříteček2 Skříteček2 | Web | 17. června 2013 v 16:04 | Reagovat

Tenhle seriál byl perfektní, zhltala jsem ho snad během tří dnů. Obě strany měly něco do sebe, ale abych pravdu řekla, až do poslední chvíle (a tím myslím do doslova poslední) jsem fandila Lightovi. Nebyl to typický záporák a pro mě byl spíš tím klaďasem. L byl skvělý, jeho poslední scéna se mi vryla do paměti a bulela jsem ještě strašně dlouho. Ještě pořád si ji živě vybavuju. No, zkrátka a dobře, bylo to perfektní. I mě, jako člověka, co není otaku a nezajímá se o Japonsko, anime a tak dále, to bylo skvělé.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel