16. Kapitola: Počátek změny

21. dubna 2010 v 18:43 | Annie-chan |  | Havran, stín a plamen
useless-fire.blog.cz
useless-fire.blog.cz

"Od kdy se vy, majore, staráte o malé děti? Uklidněte jí a přesvědčte ji, aby do toho šla. Jsem její nová matka, proto tam musí."
"Nestala jste se její pěstounkou jen kvůli tomu? Abyste jí vzala do této organizace?"
Nová Vůdkyně neodpovídala. Lewis jen vstal a tichými kroky se vydal za tou malou plačící holčičkou do koupelny. Měl zatnuté pěsti.
Nesouhlasil s tímto jednáním a nechtěl do toho boje proti démonům zatahovat obyčejné lidi, obzvlášť děti…jenže co jako pouhý major dokáže v tomhle zatraceném světě?
Zaklepal na dveře. Hannah se opírala o dveře a stejně toho, kdo klepal, nehodlala pustit dál, takže neodpovídala.
"Otevři, Hannah." Prohlásil sklesle. "Nemá to cenu." Hannah, jakmile slyšela hlas svého zachránce, pomalu vstala a otevřela. Nová Vůdkyně se usmála; věděla, že to udělá.
"Hannah…" Plukovník chtěl začít vysvětlovat, proč musí jít, ale zarazil se hned na začátku. Proč by jí vlastně měl říkat něco, s čím sám nesouhlasí? Protože mu to nařídil někdo vyšší…?!
"Pane…proč…kde…kdo zabil maminku a tatínka?" Zeptala se Hannah. Bylo vidět, že k němu má úctu, protože si ihned utřela slzičky. Měla ho radši, protože cítila, že to nechce; a tu starou babiznu nesnášela.
"Zabil jí zlý vlkodlak a tebe chtěl také zabít, Hannah. Já jsem tě ale zachránil; to je tvé štěstí, žiješ! A navíc, Undersoon normálně ty, co se dozvědí o Undersoonu, nechá zabít. Buď šťastná, že si tě naše nová Vůdkyně vybrala. Neboj se, všechno bude dobré." Snažil se jí hned ukonejšit, Hannah se ale znovu rozplakal.
"NIC NEBUDE DOBRÉ!" Rozkřikla se nahlas. Teď to bylo poprvé, co na něj pomyslela s nechutí… "Já nechci zabíjet jako vy! Proč to děláte? To jste i vy zlý?!"

Zlý, zlý, zlý… plukovník se probudil a v hlavě mu pořád zněla slova té malé dívenky. Malé dívenky jménem Hannah McDearson.
"Pane," uslyšel najednou za sebou ženský hlas. Majorka Veronica. "když jste unavený, jděte do svého pokoje a vyspěte se. Já to tu za vás pohlídám."
"Ale ne, to je dobré," usmál se plukovník a podíval se na hromadu papírů na stole. "byly to jen zbytečné útržky vzpomínek."

"CO TO MÁ ZNAMENAT? NEJDŘÍV MOU RODINU ZABIJE NĚJAKÁ PŘÍŠERA A-"
"Nemáš důvod žít." Odsekla chladně nová Vůdkyně a sama zastřelila toho obyčejného člověka svou pistolí; byli ve výslechové místnosti, kam však normálně odváděli ty, co měli zabít.
"Tak co, majore?" Otočila se následně ta ženská k otřesenému muži, který k tomu všemu přihlížel.
"Nechcete ho zabít sám?" Pobídla ho. Lewis Courtney zbělal; podíval se na třesoucího muže, který byl připoután k židli.
"Ale proč?" Procedil mezi zuby. "PROČ BYCH MĚL ZABÍJET NĚKOHO, KDO ZA NIC NEMŮŽE? TEN VÁŠ PITOMÝ REŽIM-"
"Není jiná možnost, majore," zarazila ho Vůdkyně. "a teď ho zabijte."
"Ne!" Odmítl to okamžitě major.
"Teď už to není návrh! TEĎ JE TO ROZKAZ!" Křikla na něj Vůdkyně a ukázala na něj.
"Zabijte ho, nebo budete zabit sám!" Lewis se zamračil. Ale… co mu zbývalo…
Zdvihl pistol a vystřelil. I když to původně vůbec nechtěl.

"Cože? Takže on lhal?!" Vyprskl Edward Williams své sousto z oběda, které měl právě v puse, když se od Hannah dozvěděl tu informaci.
"Hm," kývla Hannah. "nyní už se ti lidé nezabíjí. To byla jenom výhrůžka. Obvykle jim jenom vymažeme vzpomínky."
Edward na Hannah zíral jako na ducha. Nemohl uvěřit tomu, že ta hrůzná informace, která se k němu dostala, byla lživá…
"Ale dělávalo se to. Za Vůdkyně Johnsové; ta ale byla donucena k odstoupení krátce poté, co jsem byla zařazena do výcviku."
"A proč jste mi tedy taky nevymazali vzpomínky?" Prohlásil však zničehonic Edward.
"Ehm…" Hannah se trošku začervenala. "Promiň, ale… je to kvůli mně. Já… nechtěla jsem, aby ses dál potápěl v těch… ehm…"
"Jo, chápu." Odsekl Ed. "Už to prosím dál nerozebírej a radši mi řekni, jak byla donucena k odstoupení." Vrátil se rychle k předešlému tématu, protože na své gamblerské období nerad vzpomínal.
"Myslím, že byla vzpoura. Vedl jí náš nynější vůdce a plukovník Courtney." Odpověděla mu klidně Hannah a dala si do pusy další sousto oběda. Jedli v malinké restauraci na Náměstí, kde měli aspoň trošku klidu a iluzi o normálním životě. A Edward tento den v této restauraci nyní vyprskl podruhé.

"Vůdkyně Johnsová… vůbec se mi to nezdá, pane." Stáli v kanceláři jednoho z nejvyšších důstojníků, který v Undersoonu byl. Bílé vlasy, žlutooranžové oči a typický dlouhý černý kabát. Jedním z těch mužů byl generálmajor Alexandre de Caugh. Druhým mužem nebyl nikdo jiný než major Lewis Courtney. Byl to také ten, co promluvil.
"Hm." Pokýval jen hlavou generálmajor a pomalými kroky se přemístil k oknu, které ukazovalo jasné a veselé Náměstí.
"Její techniky… nutí nás, abychom zabíjeli nevinné lidi. Myslím, že k tomuhle Undersoon není." Procedil mezi zuby Courtney.
"To není," přikývl de Caugh a k majorovi se opět otočil. "ale proč jste tady, Courtney? Proč mi to všechno vykládáte?"
"I vy nejste z vyšší mocností spokojen," prohlásil skálopevně. "nemám pravdu?"
"Hm," usmál se zničehonic de Caugh. "sotva sedmnáctiletý major mi tady vykládá o nespravedlnostech Undersoonu. Čeho tím chcete docílit?"
"Už nikoho nevinného nechci vidět zemřít." Odpověděl okamžitě Lewis Courtney.
"To se ovšem obávám, že vás budu muset zklamat, majore," vzdychl de Caugh. "Ale takováto věc v takovéto organizaci prakticky není možná."
"Pane," pokračoval však neoblomně dál Lewis, "vím, že dlouho prahnete po postu Vůdce. Nevím, z jakého důvodu, ale vím to; a ostatně, ví to každý ve vyšších kruzích. Pane, kdyby se to povstání… ta vzpoura… kdybychom svrhli Johnsovou, mohl byste být Vůdcem. Vím, že jste schopný muž a věřím, že až už budete vlády schopný jakkoli, určitě budete lepší než ona."
Chvíli bylo ticho. Vypadalo to ovšem, že Lewisova slova de Caugha zaujala.
"Rozumím," pokýval po chvíli de Caugh hlavou. "Vypadá to, že s vámi do toho půjdu. Ale na jednu věc vás musím upozornit, majore - jste si vědom toho, že můžeme při tomto povstání zemřít?"
"Ano, pane," přitakal Lewis. "ale jsem si také vědom toho, že by to bylo pro lepší věc."
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel