Prolog

18. března 2010 v 20:43 | Annie-chan |  | Havran, stín a plamen
http://i-am-otaku.blog.cz

useless-fire.blog.cz
Byla tichá a klidná noc. V anglickém městečku jménem Anndown bylo ticho až zlověstné. Bíle zářící úplněk také nezvěstoval nic dobrého. V Central parku, který se nacházel uprostřed města, však na lavičce seděl člověk. Měl krátké blonďaté vlasy, tak světlé, že je měsíc ozařoval téměř do bíla. Byly rozcuchané a nedbale pohozené po jeho hlavě. Očima bloumal po parku, jakoby na něco čekal. Jeho oči byly jasně a sytě modré, úplněk se v nich odrážel tak čistě, jakoby to byla hladina jezera. Tvář měl neskutečně bledou, jenže tentokrát to nevypadalo, že to způsobuje svit měsíce. Jeho rysy byly naprosto elegantní a čisté, nikde žádné vrásky nebo pupínky. Na sobě měl jen jednoduché sportovní boty, lehkou košili a černé kalhoty; i když takhle po nocích bývá v Anglii zima, nevypadalo to, že by to zrovna jemu vadilo. Nervózně poklepával nohama a ruce držel spojené na kolenou. Neustále se rozhlížel. Až po chvíli se něco skutečně stalo, ovšem bylo to jaksi nepodstatné; pro něj ale ne. Lampa, která do té doby jasně svítila a osvětlovala pár metrů čtverečních v tomto parku, začala jen poblikávat. Doba mezi blikáním se neustále prodlužovala, až světlo zhaslo docela. Muž se usmál. Nyní nastal jeho čas. Zvedl se, dal si ruce do kapes a dal se do chodu. Do toho posvátného ticha se jeho kroky ozývaly jako ten nejhlučnější zvuk. Pomalu přešlapoval po prašné cestě a vykračoval si do středu parku, kde se nacházela fontána a po nocích to zde obvykle okupovaly noční sociální pracovnice. On je ovšem nechtěl nějak využít - vlastně, chtěl, ale v jiném slova smyslu. Ale ten večer to udělat nestihl. Něco mu to totiž zkomplikovalo, a to tak silně, že na jiné jídlo než na její krev dočista zapomněl. Ano, ten muž byl upír.
"Zastav." Uslyšel v tom nočním klidu. Další lampa, u které zrovna stál, opět začala jen poblikávat. Měl by tolik šancí… a tahle holka mu to musela překazit! Naštvaně otočil hlavu a spatřil, jak na něj míří hlaveň pistole. Držela ji mladinká dívka, sotva sedmnáctiletá, se světlými blonďatými vlasy a se sebejistýma hnědýma očima. Její tvář nenesla známku strachu, jen odhodlání. Vlasy měla rozpuštěné, proto se jí libovolně roztahovaly po krku a zádech. Na sobě měla jakýsi černý kabát a tmavé, skoro kovové boty.
"Hm… co jsi zač?" Zeptal se jí. I když měl původně naplánované jídlo jinde, ta holka ho začala přitahovat. Její krev mu náramně voněla.
"Do toho ti nic není, upíre. " Řekla jen ona. "Tohle je tvůj poslední den života. Nadechni se a vydechni! Je to naposledy." Upír jen vyzývavě nadzdvihl obočí, dívka ale neváhala a vystřelila. Z pistole ovšem nevyšla normální kulka; vyšel z ní jen jakýsi fialový záblesk. Nevypadalo to jako blesk, dokonce to nevydávalo žádný zvuk; bylo to podivné.
Upír však stihl uhnout a ten záblesk zasáhl onu lampu. V jejím sloupu se udělala hluboká díra a lampa se ohnula k zemi.
"Ale, ale," ušklíbl se upír. "holčička umí vystřelovat svou vlastní frekvenci."
Dívka se jen zamračila, neváhala však a začala střílet znovu a znovu. Upír však všem zábleskům hbitě uhnul a ještě měl přitom ruce v kapse.
"No tak, frekvence nemáš na rozdávání. Chceš jen takhle slepě střílet?" Ušklíbl se znovu upír, jeho úšklebek však ihned zmizel. Dívka se totiž rozběhla směrem k němu, navíc tak rychle, že hned byla u něj. Ani vteřinu nezaváhala a pistol mu strčila do pusy. Zmáčkla spoušť. Neozval se žádný zvuk, jen v jeho krku to podivně zasvítilo. Upír ani nevykřikl; dívka z jeho pusy pistol vytáhla a trošku se oddálila. Smrt upírů už pozorovala tolikrát; zbělají jim oči, jejich pokožka začne zářit a postupně se začnou rozpadat. Zbude z nich jen prach, který vítr roznese do ovzduší. Je to její osud, ničit podobné démony jako on. Navíc jí to zadal její velitel, plukovník Courtney. Už si chtěla pistol zastrčit zpátky do pouzdra, ale nemohla. Jen udiveně zírala na onoho upíra, který se začal podivně smát. Silněji stiskla pistol a znovu s ní namířila na upíra, ale ten vůbec nereagoval. Trošku jí to vyděsilo; její frekvence snad není dost silná, aby toho upíra zabila?!
"Ty jsi z Undersoonu, viď? Tušil jsem to." Řekl upír, když se přestal smát a svou hlavu naklonil tak, aby se mu mohla dívat do očí.
"Ale víš, že ti nějaký fakt neřekli?" Ušklíbl se. "Já jsem totiž čistokrevný upír. Na mě bys potřebovala mnohem větší frekvenci, abys mě zničila."
"Blbost!" Vykřikla však hned ona. "To by mi plukovník řekl… určitě lžeš! V čem je sakra ten problém-"
"… problém není v ničem. Jen jsem imunní proti útokům s frekvencí, když jsem čistokrevný, víš?" Podotkl upír a tentokrát se rozhodl útočit on. Té dívce se strachem zmenšily zorničky, ale ihned reagovala a začala střílet znovu. Muž se zábleskům hbitě vyhnul a v mžiku stál naproti té dívce. Koukal jí do jejích vyděšených očí.
"Hm," řekl slastně. "tvá krev mi neskutečně voní."
"Ne…" Zamumlala jen nesouhlasně ta dívka, ale již bylo pozdě. Upír jí vykopl pistol z ruky a přiblížil se k jejímu ramenu.
"Nedovolím ti-" Snažila se ho kopnout do břicha, on ale její nohu zastavil a límcem si jí přitáhl k sobě.
"Teď… jsi má." Řekl jí, a i když odporovala, co nejvíc mohla, kousl jí do ramene. V tom okamžiku ona jen bolestně zdvihla oči. On je slastně zavřel.
Nikdy necítila, jak upír saje krev, proto to pro ni bylo takhle poprvé dost nepříjemné. Cítila, jakoby jí z těla vytahával život, jakoby jí vypouštěl a vysoušel…v podstatě to byla pravda, protože její krev přímo hltal. Nedokázal si to vysvětlit, ale tolik mu chutnala, že nedokázal přestat. Až když mu šla jen po malých doušcích, konečně se odtrhl. Bylo to asi tak po minutě; pro ni to ale přesto bylo nekonečné. Cítila, že se jí zmocňuje závrať. Neměla dostatek krve, aby dokázala kontrolovat své tělo.
"Tak," ušklíbl se upír. "zítra si pro tvou krev přijdu zase, a-"
"Nebudu tu." Šeptla zřetelně. Jen se na ni podíval. V jejích očích viděl, i když už slabou, vůli odporovat. Musel se opět ušklíbnout, protože ta dívka ho rozesmávala.
"Nebudu tu! Uteču a přijde sem…někdo z Undersoonu… a zastaví tě…"
"To sotva." Zastavil její řeč upír. "Jak by sem mohli přijít, když jim o tobě nikdo neřekne?" Dívka zbělela strachy; upír věděl, že pochopila, co se chystá udělat. Jen zvedl ruku, natáhl ji a lehce projel její pokožkou na levé ruce. Dívka bolestně vykřikla. Ztratila už mnoho krve, proto když jí začala vytékat další, pocítila, že dlouho nepřežije.
"Ty…bastarde…" Zavrčela jen zlověstně, upír ale jen pokrčil rameny.
"Otázka názoru. Já se třeba považuju za geniálního člověka." Řekl. Odtáhl jí za strom a tam jí položil - dívala se na něj už jen matně, rozmazával se jí pohled.
"Tak zatím," řekl jí. "zítra tady budu." Otočil se a vydal se na odchod. Do středu parku se ale přesto vydal a jeho noc byla ještě nádhernější, než čekal, to je ale jiný příběh. Dívka ale ucítila, že umírá. Krve měla čím dál méně a mdloby na ni šly čím dál více. Cítila, že jestli jí někdo nepomůže, zemře…
… NE! Teď jí rozhodně nikdo nepomůže. Musí si poradit sama, ona to ale zvládne…zažila mnohem horší věci… s námahou vyndala svou druhou pistol. I když věděla, že díky tomu může omdlít, nenapadal ji jiný způsob, jak zastavit krvácení. Zamířila pistolí na ránu a jen lehce stiskla spoušť. Vzápětí jí tělem projel tak nepříjemný elektrický impuls, že musela znovu vykřiknout. Impuls ale způsobil, že rána už nekrvácela. Šťastně vydechla, ale opřela se o strom. Šly na ní mdloby a ona už nemohla vydržet…poddala se jim.
 


Komentáře

1 Yuriko Yuriko | E-mail | Web | 20. června 2010 v 19:55 | Reagovat

Moc pěkně napsané, příběh vypadá zajímavě. Je vidět že fantazie ti nechybí. Až bude čas přečtu si i zbytek (docela se těším ;-) ).

2 Čáčik Čáčik | 29. června 2011 v 17:57 | Reagovat

wooooow..!! :) tohle není první, ani poslední příběh, který jsem na tvém blogu četla, ale řekla bych že zatím je u mě tenhle na žebříčku tvých příběhů nejlepší :) (podle mě) Hrozně mě inspiruješ..!! :) Děkuju!! :) :)

3 Nagare Ahne Nagare Ahne | E-mail | 5. července 2011 v 14:01 | Reagovat

Opět dost dobrý, jen mi trošku příjde, že jsem podobné znění příběhu už někde viděla.

4 Jaja Jaja | Web | 7. února 2012 v 13:50 | Reagovat

Zaujímavý príbeh :D
Píšeš úžasne. Určite si prečítam aj pokračovanie ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel