8. Kapitola: Lenost

23. března 2010 v 16:58 | Annie-chan |  | Havran, stín a plamen
http://i-am-otaku.blog.cz
useless-fire.blog.cz

Po tom, co Edward předvedl své uvažování a logické myšlení, si ho plukovník často volal k sobě a ptal se ho na něco. Zvláštní bylo, že Edward opravdu vždycky odcházel z místnosti poměrně naštvaný.
"Jdu se nasnídat na Náměstí," prohlásila Hannah, která stála kousek za dveřmi. "jdeš se mnou?"
"Samozřejmě." Kývl Edward, kterému značně kručelo v břiše. Mlčky tedy vyrazili. Cestou se ho ovšem Hannah zeptala na otázku, kterou mu chtěla už dlouho položit - ale bála se.
"Ehm… co po tobě plukovník chtěl?" Zeptala se nejistě.
"A ty se ještě ptáš?" Vzdychl zdeptaný Ed. "Nejdřív se mě ptal na celkem inteligentní věci, teď už toho ale vážně začínám mít dost. Ptá se mě na…jak bych to řekl slušně…na otázky ohledně růstu ženského těla." Hannah zčervenala a odvrátila pohled; moc dobře věděla, co má na mysli.
"Nechápu, jak se tenhle idiot mohl stát plukovníkem."
"Neurážej ho! Je to přeci jen můj nadřízený a celkově je v dost vysoké pozici, což znamená, že si ho Vůdce váží."
"Ovšem nebojuje, jen se válí a podepisuje papíry, a skoro ani to nedělá."
"Neurážej ho!"
"To jsou tu skrytý kamery nebo co?!" Dopálil se už Ed, když ho Hannah v jeho nadávání pořád zastavovala. Hannah vzdychla a dál ho do prosluněné místnosti vedla se zacpanou pusou.
Plukovník Lewis Courtney jen nečinně hleděl z okna, i když mu na stole ležela hromada papírů. Nyní ho trápilo něco jiného. To, že se sem ten chlapec dostal, nemůže být jen tak…
"Plukovníku." Oslovila ho jeho podřízená, major Veronica. On si ani nevšiml, že vstoupila do místnosti.
"Potřebujete něco? Mám dojem, že máte své povinnosti." Odvětil klidně.
"Ne, jen Vám jdu sdělit, že odcházím na neurčitou dobu."
"Děje se něco?" Zpozorněl Lewis.
"Byla lokalizována Sloth. Vůdce mi dal úkol proniknout k ní do sídla a zničit ji; rozhodla jsem se sebou vzít Edwarda a Hannah, pokud to nevadí."
"I Edwarda? Jste si jistá?" Nadzdvihl plukovník obočí.
"Ano. Potřebuje zažít opravdovou misi, když je v Undersoonu; nemůžeme to pořád odkládat. A navíc, Hannah půjde s ním."
"Jak myslíte." Pokrčil rameny a otočil se zpět k oknům. V tu chvíli do místnosti vstoupili Edward s Hannah, kteří se právě vrátili ze snídaně z Náměstí.
"Nerušíme?" Zeptal se ihned Edward a Hannah do něj naštvaně trkla.
"Omlouváme se za vyrušení, plukovníku, majore. Už odchází-"
"Ne, neodcházejte!" Zarazila je však major Veronica.
"Mám pro vás misi."
Velká místnost ve velkém hradu. Hrad, schovaný na jedné z vietnamských plání, sídlo jedné z čarodějek. V nejvyšší věži v nejvyšší místnosti svítila svíce. Na posteli s nebesy ležela žena; její dlouhé tmavé vlasy byly jen líně rozloženy na posteli. Její tmavé oči bez života znuděně pozorovaly strop. Kdokoli, kdo by tu osobu viděl, by neřekl, že je to čarodějka jménem Sloth, která je schopná svojí mocí narušit nepřátelskou frekvenci a ovládat cizí mysl. Sloth byla dokonalá manipulátorka a kdyby chtěla, mohla by ovládnout celý svět, ale ona byla přeci jenom líná. A navíc, Pandora od ní nic nepožadovala, jen co nejlépe ochraňovat své sídlo. Schovávala v něm něco vzácného.
"Paní." Ozval se hlas z plechového brnění, které připochodovalo do místnosti. Brnění malého vzrůstu, s krátkými nohy a lehce pohyblivýma rukama, s jednoduchou hlavou a malými očky vykukujícími nahoru. Nyní to ale byli oči sloužící čarodějce.
Brotherhood bylo společenstvo duší v plechovém brnění, které už odjakživa žili na tomto světě. I když vypadali jako chladní roboti, byli to velmi lehce podmanitelné bytosti. Byli důvěřiví a to se jim vymstilo. Sloth, která jejich kulturu objevila někdy kolem tisícího roku, je ihned svými kouzly ovládla. Od té doby jí sloužily. Jak dlouho ovšem jejich duše vydrží snášet duševní frekvenci čarodějky?
A byli po celé ty roky stále ochotni za Lenost položit život?
"Přines mi ještě nějaké hrozny." Řekla jen líně Sloth.
"Ano, paní." Kývl robot a nepřítomně odpochodoval pryč. Sloth si do pusy dala poslední kuličku hroznového vína. Jeho šťáva se jí roztekla po bradě. Ale také se konečně po dlouhé době usmála.
"Asi budeme mít návštěvu."
 


Komentáře

1 Lúthien Lúthien | Web | 22. září 2011 v 21:55 | Reagovat

ÁÁ! :-D To prostě nejde dostatečně vychválit!!! :D Je to naprosto dokonalý a úžasný a já nevím co ještě. :-) Doufám,že jsi měla v úmyslu dát Eda a Hannah dohromady 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel