06: Hledání

10. února 2010 v 17:22 | Annie-chan |  ||| Chci to cítit znovu

Už skoro měsíc na cestách, a teď...
"Jste si tím jistý?" Znervózněl Ohnivý alchymista.
"Jo." Kývl už značně naštvaně tem prodavač. Roy Mustang se právě cítil jako někdo, koho právě všichni zradili...
"Tak koupíte si už něco nebo vypadnete?!" Došla už prodavači trpělivost. Mustang urychleně opustil obchod, hned jak se ale ocitl za dveřmi, opřel se o stěnu a téměř se vzrušením svalil na zem. Edward přece nemohl...to přeci není možné...Edward Elric přece nemohl Rizu unést!
Usilovně se snažil vzpomenout si, jak ten homunkulus vlastně vypadal. Slaměné rozcuchané vlasy, podobně jako Havoc. Pohled s úšklebkem, tvrdé rudé oči a tmavá pokožka. Jistě, Ishbalan! Další důkaz, že to Kovový nemohl být. Tak proč je obviněný?!

Edward Elric. Kovový alchymista, co přišel o bratra. Kluk, který toho musel tolik protrpět. Edward zamyšleně složil ruce za záda a už nejmíň po padesáté se netrpělivě podíval ke dveřím. Nic. Ticho. Byla slyšet jen voda, která kapala z nedalekého okapu venku za oknem a šumění listů na stromech. Bude pršet. Co se s ním ale poslední dobou dělo?! Bylo to kvůli tomu, že umřel Al? Ne…souviselo to s plukovníkem, uvědomil si hned. Něco se s ním dělo vždy, když viděl ten jeho pohled, ten jeho sarkastický úsměv. Zaplavila ho prapodivná melancholie…nebo to snad byla žárlivost? Proč k němu nemohl cítit něco, něco jiného… proč se to jejich přátelství, to rivalství, proč se muselo proměnit na -
Zrovna ve chvíli, kdy přestal dávat pozor a nedíval se na dveře, je uslyšel otevírat se. Okamžitě se k nim otočil a spatřil promočenou postavu. Udivilo ho to, podíval se tedy k oknu. Pršelo. Při tom hlubokém zamyšlení to ani nezaregistroval. Postava vešla do pokoje, to už ale i Ed poznal dominantní rysy Roye Mustanga. Černé oči, vlasy jako uhel, tentokrát celé promočené, a zadumaný výraz ve tváři.
"Ale, ale, plukovníček nám zmokl? Co jsi zjistil?" Neodpustil si sarkastickou narážku Edward, a čekal odvetu. Ale nic. Ohnivec neodpověděl a jen si rychlým pohybem pověsil kabát na věšák, ihned se ale svalil do křesla.
"Hej, plukovníčku!" Začal znovu Elric. "Co moje léky, hm?"
"Nic jsem nesehnal." Odpověděl konečně Mustang.
"Výborně… a teď bys mi mohl odpovědět na tu první otázku, co?" Ušklíbl se Edward.
"Proč jsem zmokl? Protože prší, Edwarde." Odpověděl konečně svým starým znuděným tónem.
"Tak v tom případě na tu druhou!" Opravil se Ed vmžiku a opět napjatě vyčkával.
Mustang ale vzdychl.
"Slib mi, Edwarde, že ať ti řeknu cokoli, neprovedeš žádnou hloupost." Řekl.
"To jsi mi říkal, když ses mi pokoušel namluvit, že Hughes odjel za rodinným obchodem." Podotkl jakoby nic Elric.
"Tak to slib i teď." Podotkl znovu Ohnivec.
"No dobře, slibuju…" Přísahal už naštvaně Kovový. "A řekni mi to konečně!"
"Prý si podle nich, tedy podle toho plakátu…hm, jinak. Podle nich jsi unesl Hawkeye." Takovou sílu těch slov Edward nečekal a překvapením sletěl z postele.
"To myslíte vážně?!" Lapal po dechu vyděšeně, když se vyškrábal zpátky.
"Bohužel." Pokrčil rameny Mustang a podíval se z okna, aby neviděl tu udivenou Edwardovu tvář.
"Jak to, že mi zase vykáš?" Zeptal se ale hned.
"Na to si budeš muset zvyknout…" Začal Ed, ale pak se mírně zakuckal, takže Roy musel čekat, než se zase ujme slova. "…že když budu naštvaný, budu ti vykat." Sýpal už Ed a radši ihned šáhl po vodě, která byla položená na nočním stolku.
"A taky koukám, že už se můžeš hýbat." Nadhodil znovu Mustang.
"Jo, už jo. Hm…nějak se takhle někam dobelhám…prostě udělám paruku, aby mě nepoznali a vytratíme se odsud." Vzdychl Elric.
"Nic jiného nám naneštěstí nezbývá. Zítra tedy vyrazíme, a-"
"Žádné zítra!" Zamítal ale Ed. "Ihned!"
"Prší, Edwarde, takže už tě nebudu moct zachraňovat, kdyby se na tebe zase někdo vrhnul." Podotkl ihned Mustang.
"Sakra už, já se dokážu o sebe postarat!" Odpověděl uraženě Edward a tleskl rukama. Objevil se jasný záblesk, jako při každé Edovo alchymii a už na peřině ležela hnědovlasá paruka.
"Jak myslíš. Vezmi to na sebe a jdeme." Pokrčil Roy rameny, vstal z toho křesla a začal házet do kufru všechny věci, co už Ed stihl vyndat. Usmál se. Tohle je starý Edward Elric…


Se značnou obtíží na sebe Edward nasadil paruku a vydali se směrem k nádraží. Edwardovi dělalo velký problém sejít schody, jeho automail mu teď více škodil než pomáhal. S jeho normální nohou mohl přeci jen hýbat trošku hůř, pořád mu totiž vadil ten jed. Jeho automail ho ale pořád táhl dolů, takže Elric jednou skoro spadl dolů. Mustang měl z toho naopak spíš srandu než potíže, a to Eda ještě víc vytáčelo. Když tedy sešli schody, Edward se neustále pokoušel Mustangovi šlápnout na nohu. Konečně se mu to podařilo..
"AU!" Zaskučel Ohnivý alchymista zmučeně a pomalu si promnul nohu.
"Sakra, Edwarde, kde kdo by řekl, že se už budeš chovat jako dospělý, když je ti sedmnáct! Ale ty ne, ještě jsme ani nevyšli z hotelu a tys mi skoro rozdrtil kosti!" Nadával. Spíš Ohnivce ještě víc naštvalo, když zjistil, že se Ed po celou dobu jeho nadávání dívá jinam.
"Sakra, Kovový-" Nestihl ani doříct větu a Edward ho zatáhl za nejbližší knihovnu.
"Co se děje?" Nechápal to ale pořád Mustang.
"Major je tady!" Šeptl Edward.
"Myslíš…majora Armstronga?!" Vylekal se Ohnivec.
"Jo. Měli bychom se vypařit zadním vchodem, myslím, že major by mě mohl poznat." Poznamenal vážně Edward a Mustang kývl. Jenže co tu proboha dělá major Armstrong?!

"Jste si jistí, že tu jsou?" Zaduněl znovu. Recepční vystrašeně kývl na souhlas.
"Číslo pokoje?" - "Sedmnáct, pane." Major opět kývl. Vzal si od recepčního klíče a vydal se k tomu pokoji. Vyšlapal schody do prvního patra a rozhlédl se. Viděl jedničku, dvojku… vydal se tedy na konec chodby. Konečně dorazil k šestnáctce, a další na řadě byla sedmnáctka. Chvíli s rozpaky hleděl na ty dveře, pak ale vytáhl klíče a odemkl.
"Edwarde Elricu, jdeme vám oznámit, že-" Armstrong se zastavil v půli věty. Pokoj byl prázdný, nikde nic neleželo na zemi, okna byla zavřená. Takže už jsou pryč, a on je tedy s hledáním opět na nule. Kde hledat teď? Hned to ale Armstrongovi došlo. Východní město!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel